Omron na Targach Taropak

Omron

Jedną z głównych nowości, które firma Omron pokaże na swoim stoisku w trakcie Targów Taropak, będzie robot SCARA eCobra.

Odwiedzający stoisko Omron podczas tegorocznych Targów Taropak klienci będą mogli poznać rozwiązania pomagające w przekształcaniu zakładów produkcyjnych w inteligentne fabryki i wyposażaniu linii produkcyjnych w nowoczesne technologie, inteligentne produkty i możliwości analizowania danych, integracji danych, procesów i produktów.

Prezentowane rozwiązania skierowane będą do przemysłu opakowań, w szczególności dla branży spożywczej. Będą to rozwiązania zintegrowane (połączenie automatyzacji maszyn i zakładowej sieci IT), inteligentne (dostarczenie i wykorzystanie danych z urządzeń, procesów produkcyjnych i jakości produktu) oraz zintegrowane (ulepszenie komunikacji człowiek-maszyna).

Powiązane firmy

Omron Electronics

Rozwiązania interaktywne: pojazd Lynx

Rozwiązania interaktywne zaprezentowane zostaną za pomocą autonomicznego inteligentnego pojazdu Lynx z nawigacją Acuity. Lynx AIV umożliwia autonomiczne transportowanie surowców w branżach od produkcji, składowana do ochrony zdrowia i półprzewodniki. W przeciwieństwie do tradycyjnych robotów AGV, systemy Lynx nie wymagają żadnych modyfikacji zakładu by mogły działać. Roboty same się nawigują, omijają przeszkody i automatycznie wybierają optymalną drogę do wykonania zadania. Roboty Lynx pracują równolegle z pracownikami. Są łatwe w użyciu, pracują pojedynczo lub w grupach, mogą pracować w połączeniu z istniejącym systemem zarządzania zakładem użytkownika.

Standardowe mobilne roboty Lynx mogą pracować w dynamicznych środowiskach, gdzie otoczenie zmienia się o 80 procent. Acuity to opcja, która zwiększa możliwości nawigacyjne robota za pomocą stałego górnego oświetlenia, które wskazuje lokalizację robota, co umożliwia jego pracę nawet gdy występują duże różnice w poziomie podłoża. Dzięki Acuity, roboty mogą wykonywać zadania jak międzyoperacyjny transport w intensywnych środowiskach produkcyjnych, obsługa materiałów w magazynach o dużej intensywności pracy i pracować bardzo efektywnie w otwartych przestrzeniach.

Rozwiązania zintegrowane: Platforma Sysmac oraz Systemy wizyjne

Część ekspozycji na stoisku poświęcona będzie zintegrowanym rozwiązaniom dla przemysłu opakowań. Firma przedstawi przede wszystkim Platformę Sysmac - zintegrowaną platforma automatyki, umożliwiającą pełne sterowanie i zarządzanie zautomatyzowanym zakładem. Trzon tej platformy stanowią: seria sterowników maszyn umożliwia synchroniczne sterowanie wszystkimi urządzeniami oraz oferuje zaawansowane funkcje, takie jak: realizacja ruchu, robotyzacja oraz komunikacja z bazami danych. Dodatkowo Omron pokaże niezależny system NX-Safety, który jest wydajnym, modułowym i łatwym w instalacji i uruchomieniu sterownikiem bezpieczeństwa, umożliwiającym dopasowanie oraz skuteczne spełnianie wymagania wielu różnych aplikacji bezpieczeństwa.

W procesie produkcji we wszystkich gałęziach przemysłu, a w branży spożywczej, czy farmaceutycznej przede wszystkim, wymagana jest całkowita eliminacja usterek wyrobów, skorygowanie linii produkcyjnej i odrzucenie wadliwych produktów. Takie możliwości dają systemy wizyjne, umożliwiające uzyskanie raportu z inspekcji – w formie wyników ciągłych, wyświetlanych na bieżąco oraz pakietów informacji przesyłanych na kartę SD lub za pomocą sieci Ethernet bezpośrednio do zakładowej bazy danych. Do najważniejszych elementów systemów wizyjnych należy jednostka sterownicza w standardzie PC, zintegrowana z interfejsami komunikacyjnymi i kamerami wizyjnymi. Tego typu rozwiązanie będzie również prezentowane na stoisku.

Rozwiązania zintegrowane: Robot SCARA eCobra

Na stoisku będzie można również zobaczyć Robot SCARA eCobra, pozwala wprowadzić w zakładzie produkcyjnym wysoką wydajność i niezawodność. Do cech szczególnych tego robota należy wbudowany w jego konstrukcję kontroler, dzięki czemu robot potrzebuje mniszej przestrzeni do montażu. Ponadto, opcjonalny kontroler pozwala na współpracę kilku robotów jednocześnie - mogą to być roboty różnego typu, np.: X-Scara, Quattro, Viper, Hornet, czy X-Delta - z nowej oferty robotów Omron Adept. Warto również podkreślić, że roboty typu Scara mogą być sterowane bezpośrednio z kontrolera NJ Sysmac, poprzez wykorzystanie dedykowanych bloków funkcyjnych.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę