Optymalne projektowanie rozwiązań w zakresie konserwacji z MISUMI

Optymalne projektowanie rozwiązań w zakresie konserwacji Misumi

Sprawne działanie łańcuchów dostaw ma kluczowe znaczenie, gdy maszyny zatrzymują się z powodu wadliwych części. MISUMI rozwiązuje ten problem.

Nagły wypadek: Maszyna o kluczowym znaczeniu dla produkcji ulega uszkodzeniu i brakuje odpowiedniej części zamiennej – produkcja zatrzymuje się. Jak szybko będzie można wznowić operację, jest kwestią czasu, a łańcuch dostaw ma tu kluczowe znaczenie.

Ci, którzy polegają na MISUMI, skracają długie czasy dostaw i czasochłonne procesy dostrajania, ponieważ ekspert ds. komponentów oferuje szybkie i dopasowane rozwiązania. Około 130 000 produktów w magazynie we Frankfurcie nad Menem może zostać wysłanych już w dniu złożenia zamówienia. Komponenty z magazynu centralnego w Japonii trafią do klienta w ciągu 5 dni — to znaczna oszczędność czasu w porównaniu z konkurencją, która potrzebuje do 21 dni na przygotowanie zamówienia.

Asortyment MISUMI obejmuje ponad 20 milionów komponentów mechanicznych, dostępnych dla konstruktorów w jednym sklepie. Ponadto w ramach koncepcji „Make-To-Order” można skonfigurować 100 000 części z dokładnością do 0,01 mm. Złożona produkcja części na podstawie rysunków nie jest już konieczna, bez utraty jakości. Bardzo niski współczynnik reklamacji, wynoszący 0,002%, potwierdza wysoką jakość produktów.

Dzięki całościowej koncepcji oszczędności kosztów firmy MISUMI klient oszczędza nie tylko pieniądze, ale także do 40% czasu poświęcanego zwykle na projektowanie i dostrajanie. Klienci po prostu konfigurują swoje komponenty w sklepie internetowym, a resztą zajmuje się MISUMI — szybko, sprawnie i z zachowaniem wysokiej jakości. Pobieranie danych CAD? To żaden problem. Przejrzysty design sklepu oraz niezawodne i natychmiastowe informacje o cenach i czasach realizacji zamówień umożliwiają niezawodne planowanie.

Wyjątkowo praktyczne rozwiązanie: MISUMI oferuje rozwiązania OCI i EDI do pełnego połączenia z elektronicznym systemem zamówień swoich klientów. Użycie tych rozwiązań eProcurement zapewnia dodatkową oszczędność czasu i zmniejsza koszty procesów o 50%. Ciągnąca się dniami korespondencja e-mailowa została zastąpiona kilkoma kliknięciami myszą — dzięki temu produkcja może zostać jak najszybciej wznowiona.

Źródło: Artykuł sponsorowany (MISUMI)

MISUMI Europa

MISUMI Europa

Firma MISUMI jest japońskim producentem i dystrybutorem ponad 20 milionów mechanicznych komponentów do automatyki przemysłowej. W ofercie znajdują się produkty własnej marki MISUMI, a także ponad 800 marek zewnętrznych. Oferta obejmuje m.in. podkładki, śruby, elementy złączne, narzędzia, frezy oraz prowadnice liniowe.

MISUMI oferuje także usługę, która pozwoli zaoszczędzić czas i koszty związane z projektowaniem i dostrajaniem komponentów. Klienci mogą konfigurować zamawiane produkty bezpośrednio w momencie ich zamawiania w sklepie internetowym.

Profil Firmy

MISUMI Europa