Otwarcie nowej instalacji ArcelorMittal Poland

Reklama
Reklama

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, dokonał dziś oficjalnego otwarcia instalacji do produkcji długiej szyny w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Do tej pory dąbrowska walcownia duża produkowała szyny o długości 30 metrów. Teraz rozpoczyna produkcję 120-metrowych szyn.

Ten strategiczny dla koncernu projekt, którego wartość przekracza 140 mln złotych, przyczyni się do modernizacji polskiej infrastruktury kolejowej, a także zwiększy bezpieczeństwo w transporcie kolejowym, bo dłuższa szyna oznacza mniej łączeń.

Reklama

– Produkcja długiej szyny jest dla nas projektem o dużym znaczeniu strategicznym, szczególnie w kontekście planów związanych z inwestycjami kolejowymi w wielu państwach, w tym w Polsce. Cieszymy się, że otwarcie instalacji ma miejsce na kilka dni przed 5 marca, kiedy to obchodzić będziemy 10. rocznicę naszej obecności w Polsce. W ciągu tej dekady zainwestowaliśmy ponad 5 mld złotych w modernizację naszych polskich zakładów – powiedział Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

– Projekty inwestycyjne kontynuowaliśmy pomimo trudnych warunków rynkowych. Tylko w ubiegłym roku, oprócz sfinansowania instalacji do produkcji długiej szyny, w dąbrowskiej hucie wyremontowaliśmy obydwa wielkie piece i wybudowaliśmy centrum serwisowe grodzic. W krakowskiej koksowni zakończyliśmy budowę biologicznej oczyszczalni ścieków, a w koksowni w Zdzieszowicach rozpoczęliśmy modernizację wydziału węglopochodnych – dodał.

Reklama

– Cieszę się, że w czasach, w których tak wiele uwagi na szczeblu europejskim poświęca się idei reindustrializacji przemysłu, otwieramy inwestycję, która ma szansę umocnić polski przemysł w Europie – podkreślił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, - ArcelorMittal Poland to odważna firma, która nie boi się podejmować kolejnych działań. Mam nadzieję, że nowy projekt będzie wsparciem dla rozwoju infrastruktury w naszym kraju - dodał.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama