Piec próżniowy do odlewania tytanu trafia do Izraela

Piec próżniowy do odlewania tytanu trafia do Izraela Seco/Warwick

Rafael Advanced Defense Systems, izraelski pionier w dziedzinie rozwiązań obronnych i cybernetycznych, zakupił od Seco/Warwick – dla odlewni UPC Precision Castings – próżniowy piec do odlewania tytanu.

Uruchomione rozwiązanie (ALLOY VIM 40kg-400kW) to piec jednokomorowy, wyposażony w tygiel gorący (ceramiczny) oraz zimny (miedziany, do procesów CWI). W pierwszym ceramicznym tyglu można przeprowadzać procesy topienia nawet 40 kg superstopów głównie na bazie niklu. Miedziany tygiel pozwala topić jednorazowo 10 kg tytanu.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Odlewy tytanowe najwyższej jakości

Piec Alloy VIM ma trójstopniowy system próżniowy, wyposażony jest w pompę: mechaniczną, roots’a oraz dyfuzyjną. System pozwala uzyskać wysoką próżnię w zakresie 10-5 mbarów. Urządzenie jest także wyposażone w grzejnik formy. Cały projekt został tak zaplanowany tak, by w przyszłości można go było doposażyć w dodatkowe akcesoria. Urządzenie posiada króćce, na których można w przyszłości zainstalować dodatkowe wyposażenie pieca jak np. podajnik dodatków stopowych. Bez wątpienia jest to bardzo wszechstronne i wydajne urządzenie.

To już drugie rozwiązanie z segmentu metalurgii próżniowej, które dostarczamy do Izraela. Po raz pierwszy jednak trafił do tego kraju piec do wykonywania odlewów z tytanu. Jest to pierwsze takie urządzenie w całym Izraelu. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzać innowacyjne, pionierskie rozwiązania na tym unikatowym i bardzo rozwojowym rynku. Procesy topienia i odlewania w próżni są niezwykle zaawansowane technologicznie. Wymagają dużej precyzji wykonania poszczególnych elementów oraz zaprojektowania procesu tak, aby przebiegał w optymalny sposób z wykorzystaniem unikatowych zalet urządzenia. Piece do topienia stopów tytanu są wykorzystywane głównie przez branżę lotniczą, obronną i energetyczną – powiedział ławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Piec zakupiony dla odlewni UPC Precision Castings piec daje możliwość otrzymywania odlewów zarówno z superstopów, jak i wysokiej jakości odlewów tytanowych. To innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie dwa procesy w jednym urządzeniu. Dzięki temu pozwala odlewniom szybko reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. Piec Alloy VIM pozwala na dostosowanie produkcji do bieżącego zapotrzebowania.

Jeden piec, wiele możliwości

UPC Precision Castings wcześniej nie miał technologii próżniowej. Urządzenie zakupione od Seco/Warwick znacznie rozszerzy ofertę i możliwości odlewnicze. UPC to odlewnia produkująca części maszyn oraz komponenty dla sektorów lotniczego i obronnego. Są czołowym partnerem znanego na całym świecie koncernu Rafael Advanced Defense Systems. Produkuje on najpopularniejszy na świecie system obrony powietrznej Iron Dome. Firma podała ostatnio, że dzięki tej zaawansowanej technologii w ciągu 10 lat wdrożeń udało się przechwycić ponad 2500 rakiet, chroniąc miasta, zapobiegając rozległym zniszczeniom mienia i ratując ludzkie życie. System jest także wykorzystywany przez amerykańską armię.

W Seco/Warwick znaleźliśmy nie tylko dostawcę, ale i partnera. Bowiem nie tylko dostarczył próżniowy piec do topienia tytanu i superstopów, ale także wdrożył nas w tę nową dla nas technologię. Współpraca układa się bardzo dobrze. Czujemy w naszym układzie prawdziwe partnerstwo, w którym strona z ogromną wiedzą i doświadczeniem z zakresu metalurgii próżniowej chętnie się nią dzieli.
Pierwszy piec próżniowy do topienia tytanu jest już w Izraelu i jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie UPC Precision Castings jest prekursorem wdrażania tak zaawansowanej technologii na izraelskim rynku. Znacząco poszerzamy swoją ofertę i z pewnością będziemy mogli pozyskać wielu klientów z różnych, dotąd niedostępnych, sektorów
– powiedział Oded Hammer, generalny manager UPC Precision Castings.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę