NSK wybrał rozwiązanie od Seco/Warwick

NSK wybrał rozwiązanie Seco/Warwick Seco/Warwick

Grupa Seco/Warwick dostarczyła agregat rolkowy do sferoidyzacji pierścieni dla przemysłu łożyskowego. Urządzenie będzie pracować w kieleckich zakładach światowego producenta łożysk – NSK.

To już druga dostawa tego samego urządzenia. Pierwsza linia z agregatem rolkowym od Seco/Warwick pracuje w polskiej fabryce od siedmiu lat. Urządzenia tego typu to technologia z amerykańskimi korzeniami. To na tym rynku Seco/Warwick rozpoczynało swoją technologiczną przygodę.

Po pierwsze: automatyzacja procesów

Agregat przeznaczony jest do wyżarzania sferoidyzacyjnego odkuwek ze stali łożyskowej. Linia technologiczna, na bazie pieca rolkowego, przeznaczona jest do obróbki cieplnej detali, z których po następnych procesach technologicznych montowane są łożyska używane m.in. w sektorze motoryzacyjnym.

Powiązane firmy

Całość dostarczonej linii technologicznej pracującej automatycznie stanowią: stół załadowczy z napędem, windy załadowcze z przeładunkiem bocznym, komory grzejne i komory kontrolowanego chłodzenia, tunele chłodzące, windy i stoły wyładowcze oraz szafa sterownicza z pełnym, automatycznym systemem wizualizacji, dającym pełną kontrolę nad przebiegiem procesu produkcyjnego. Tak zestawiona linia produkcyjna daje gwarancję pełnej automatyzacji oraz idealnej powtarzalności obrabianych elementów. Powtarzalność oraz wysoka jakość to także ważne czynniki w produkcji tak wrażliwych elementów, jakimi są łożyska.

Wiemy, że produkcja łożysk wymaga wielkiej precyzji. Wymaganą strukturę metalograficzną w procesie ich produkcji można osiągnąć tylko dzięki ścisłemu i powtarzalnemu reżimowi wielogodzinnego procesu cieplnego. Dlatego nasza linia do ich produkcji bazuje na pełnej automatyzacji procesów. Dzięki temu można wyeliminować wszystkie błędy wynikające z czynnika ludzkiego. Pracujemy dla NSK już drugi raz, dostarczamy dokładnie taki sam produkt jak w 2015 r., co jest dla nas sygnałem, że jesteśmy dla partnera sprawdzoną firmą. Po siedmiu latach użytkowania pierwszego agregatu NSK ponownie wybrało Seco/Warwick i nie mógłbym oczekiwać większego komplementu. Staramy się być partnerem, który słucha, rozwiązuje problemy, dostosowuje technologie do potrzeb i wreszcie: spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających procesów produkcyjnych – powiedział Piotr Skarbiński, wiceprezes odpowiedzialny za ten segment produktowy w Grupie Seco/Warwick.

NSK Ltd. została utworzona w 1916 r., przejmując interesy Nippon Seiko Limited Partnership Company. Tworzy, ponad 100 lat, wysokiej jakości łożyska używane w niemal wszystkich gałęziach gospodarki. W polskich zakładach NSK wytwarzane są łożyska toczne, wymagające dużej precyzji, stąd zakup agregatu do wyżarzania sferoidyzacyjnego odkuwek ze stali łożyskowej, znacznie zwiększy możliwości wytwórcze kieleckiej fabryki.

Pionier nowoczesnych technologii

Seco/Warwick jest pionierem nowoczesnych technologii do obróbki cieplnej metali. Konstrukcja linii, którą zakupiliśmy, pozwoli uzyskać najwyższe parametry wytrzymałościowe i strukturalne obrabianych detali oraz, co najważniejsze, zapewni powtarzalność produkcji. Ponownie wybraliśmy Seco/Warwick, ponieważ mamy pozytywne doświadczenia z poprzedniej współpracy i poznaliśmy jakość partnera. Pierwsze urządzenie pracuje u nas już siedem lat i nadal jest niezawodne oraz precyzyjne, dlatego Seco/Warwick, w zakresie obróbki cieplnej metali, jest dla nas trafnym wyborem – mówi Grzegorz Banachowski z NSK.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę