Piec od Seco/Warwick dla chińskiego producenta części

Piec od Seco/Warwick dla chińskiego producenta części Seco/Warwick

Chiński producent części samolotowych to klient, który już po raz piąty obdarzył Seco/Warwick zaufaniem, zamawiając urządzenie do obróbki cieplnej metali.

Tym razem zamówiony został poziomy piec próżniowy Vector, z molibdenową komorą, który nagrzewa obrabiane elementy aż do 1450°C, a jego maksymalna temperatura pracy to 1600°C. To drugie tak wyjątkowe urządzenie od Seco/Warwick na rynku chińskim.

Vector to najbardziej wszechstronny piec próżniowy Seco/Warwick, którego szczególnie upodobała sobie branża lotnicza. Bowiem jego jednokomorowa, pozioma konfiguracja daje wiele możliwości, co jest efektem wieloletniej pracy inżynierów i projektantów z Seco/Warwick. Obecnie Vectory pracują w ponad 70 krajach, poddając obróbce termicznej każdego dnia, miliony elementów spełniających najwyższe standardy (a tym lotnicze i zgodnie z normą AMS2750F).

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Charakterystycznym elementem zamówionego pieca jest molibdenowa komora pracująca pod ciśnieniem 10 bar abs. Komora grzejna posiada standardowe wymiary 610x610x910 mm, a maksymalna masa załadunku wynosi 600 kg. Zamówione urządzenie wyposażone jest w chłodzenie w gazie i może pracować z unikalną, niespotykaną w innych tego typu piecach, temperaturą aż 1600°C.

To nasza piąta dostawa do tego chińskiego klienta. Jestem pewien, że podobnie jak cztery poprzednie urządzenia również Vector spełni pokładane w nim nadzieje. Precyzja i doskonała jednorodność części poddanych obróbce cieplnej połączona z niskim zużyciem energii i gazu sprawiają, że nasz produkt jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem na rynku. Jego przewagą jest to, że spełnia wiele wymagań będąc nie tylko piecem uniwersalnym w zakresie możliwości technicznych, ale także idealnie wykonanym i spełniającym najwyższe standardy nawet bardzo wymagających branż. Na przykład takich jak lotnictwo – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Grupie Seco/Warwick.

Chiny to bardzo ważny kierunek eksportowy dla Seco/Warwick. Z roku na rok na rynek ten trafia więcej urządzeń do obróbki cieplnej metali. Grupa Seco/Warwick dostarcza piece do największych gigantów przemysłu chińskiego plasujących się na listach Global Fortune 500. Nowy kontakt na dostawę pieca Vector pokazuje jak duże znaczenie na chińskim rynku ma wartość, jaką jest partnerstwo oraz jakość i sprawdzone urządzenie z wieloma referencjami.

 Z tym partnerem łączy nas wieloletnia współpraca. To już kolejne rozwiązanie, które dostarczamy dla tego przedsiębiorstwa. Każde z nich powstawało w kooperacji z klientem odpowiadając na jego szczególne potrzeby, spełniając konkretne wymagania. Inżynierowie po stronie kontrahenta aktywnie wspierają naszych projektantów i konstruktorów definiując precyzyjnie swoje potrzeby. Stąd też współpraca przebiega sprawnie i bardzo partnersko, co cenią sobie obie strony – podsumował Sławomir Woźniak, prezes Zarządu Grupy Seco/Warwick.

Piąte zamówienie to dowód, że urządzenia Seco/Warwick spełniają najwyższe standardy sektora lotniczego.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę