Pierwszy na świecie tracker laserowy z funkcją bezpośredniego skanowania

Hexagon
Reklama
Reklama

Producenci coraz bardziej zainteresowani są cyfrową lokalizacją z maksymalną dokładnością i inspekcją części wielkogabarytowych oraz powierzchni, których pomiar po prostu wykracza poza zakres możliwości standardowych ręcznych skanerów laserowych 3D, sond stykowych lub reflektorów. Leica Absolute Tracker ATS600 wychodzi na przeciw tym nowym wyzwaniom metrologicznym.

Opierając się na wypróbowanej i stosowanej w wielu nowoczesnych urządzeniach pomiarowych technologii Wave-Form Digitiser (Digitalizator Przebiegu Fali) Leica Absolute Tracker ATS600 wykorzystuje pierwszy na świecie skanujący absolutny dalmierz laserowy (Scanning Absolute Distance Meter), który może znaleźć pozycję punktu z dokładnością rzędu 300 mikronów w odległości do 60 metrów.

Reklama

Mierząc serię takich punktów w zdefiniowanym przez użytkownika zakresie (obszarze) pomiarowym, ATS600 może szybko wygenerować siatkę pomiarową, określając docelową powierzchnię pomiarów. Gęstość tej siatki punktów jest także dostosowywana do potrzeb klienta, dzięki czemu operator w pełni kontroluje równowagę między szybkością procesu a poziomem szczegółów, które wprowadzi do oprogramowania pomiarowego.

Dzięki trackerowi Leica Absolute Tracker ATS600 obiekty, które wcześniej wymagały znacznych nakładów czasu do przeprowadzenia digitalizacji bądź też których wydajny pomiar nie był realny, teraz mogą zostać wprowadzone do świata analizy 3D przez jednego operatora. Pierwszy "tracker laserowy z funkcją bezpośredniego skanowania" wprowadza wydajny proces kontroli jakości w całkowicie nowe obszary produkcji, całkowicie zmieniając nasze myślenie odnośnie pomiarów 3D.

Powiązane firmy

Reklama

ATS600 oferuje również wiele innych funkcji charakterystycznych dla pozostałych urządzeń serii Absolute Tracker, w tym pomiary z zastosowaniem reflektora w odległości do 80 metrów oraz pełne możliwości funkcji PowerLock. Połączenie pomiarów z zastosowaniem reflektora z możliwościami bezpośredniego skanowania zapewnia imponującą ogólną wydajność podczas realizacji zadań pomiarów wielkogabarytowych, ze skanowaniem opisującym w sposób szybki powierzchnie i odczytami indywidualnego reflektora w celu bazowania i zdefiniowania cech.

Źródło: Hexagon

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama