Plotery laserowe z serii SLX firmy Seron

Plotery laserowe z serii SLX firmy Seron Seron

Plotery laserowe CO2 z racji uniwersalności i wszechstronnych zastosowań są urządzeniami dość chętnie stosowanymi w przemyśle – począwszy od branży papierniczej, a skończywszy na lotniczej.

 

Plotery laserowe firmy Seron

Plotery laserowe Seron są przeznaczone do cięcia i grawerowania takich materiałów jak: sklejka, plexi, skóra, drewno, papier, tekstylia, guma, korek, laminaty grawerskie czy inne. Ze względu na fakt, że pozwalają one na precyzyjną obróbkę, dobrze sprawdzą się chociażby przy grawerowaniu drobnych elementów, takich jak pieczątki czy tabliczki znamionowe. Ponadto urządzenia tego typu zostały wyposażone w ergonomiczną obudowę o wzmacnianej konstrukcji, dzięki czemu ich obsługa jest mocno intuicyjna.

Powiązane firmy

Najnowsza konstrukcja maszyn z serii SLX została wyposażona w innowacyjną mechanikę, w której zastosowano kryte prowadnice liniowe, szerokie pasy napędowe i wydajne przełożenia, a także  precyzyjny układ optyczny. Za jego sprawą można realizować przesył wiązki laserowej ze znacznie lepszą skutecznością, niż w powszechnie stosowanych rozwiązaniach. Atutem urządzenia jest także stół przelotowy umożliwiający obróbkę materiałów o szerokości 950 mm, zależnej od szerokości modelu i dowolnej długości.

Podstawowe cechy ploterów laserowych CO2 z serii SLX

Cechy, którymi charakteryzują się plotery laserowe CO2 z serii SLX, można określić jako: ogólnowoczesny przejrzysty interface z wizualizacją i łącznością LAN oraz opcjonalnie wi-fi, funkcjonalny software kompatybilny z najbardziej popularnymi programami graficznymi, stabilna konstrukcja umożliwiająca duże prędkości pracy do 1500 mm/s, autofocus, płynna regulacja wysokości stołu roboczego również w czasie pracy, stół podciśnieniowy, wentylowana nakładka plastra miodu zintegrowana ze stołem nożowym, a także precyzyjne kryte prowadnice i łożyskowanie liniowe Hiwin w osiach XY.

Ponadto można wyróżnić także: system ochrony soczewki nadciśnieniem, żywotną optykę, sterowany programowo Air Assist, punkt świetlny (red point) umożliwiający precyzyjne ustawienie głowicy względem materiału oraz dołączony system wyciągu oparów wraz z turbiną i podświetlenie pola roboczego LED.

Źródło: Seron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę