Płynna praca maszyn dzięki nowej gamie zatrzasków sprężynowych

Płynna praca maszyn dzięki gamie zatrzasków sprężynowych norelem

Firma norelem wprowadziła na rynek nową serię zatrzasków sprężynowych wykorzystywanych jako elementy ustalające i pozycjonujące.

Elementy robocze z punktami regulacji zatrzasku są zazwyczaj narażone na duże obciążenia w codziennym użytkowaniu. W takich przypadkach zastosowanie zatrzasków sprężynowych zapewnia płynniejszą pracę. Nowa, trzyproduktowa gama firmy norelem ułatwia powtarzalne operacje pozycjonowania na maszynach i urządzeniach oraz częściach poddawanych obróbce.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

W zatrzaskach sprężynowych głęboko tłoczona tuleja metalowa jest ściśle połączona ze sprężyną dociskową. Zatrzaski znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie w ograniczonych przestrzeniach mają być realizowane operacje zatrzymania i przełączania przy zachowaniu łagodnej, haptycznej i akustycznej informacji zwrotnej. Przykłady stanowią przełącznik programów na maszynach, przełączniki obrotowe, regulatory temperatury i sprzęt AGD, taki jak pralki, zmywarki czy piekarniki.

Z dumą przedstawiamy naszą nową gamę zatrzasków sprężynowych – mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. – Dzięki oferowanym produktom jesteśmy w stanie ułatwić powtarzalne operacje pozycjonowania w różnych scenariuszach produkcyjnych. Asortyment, choć niewielki, jest dopasowany do wielu różnych urządzeń i zapewnia ogólnie płynniejszą pracę. Zatrzaski sprężynowe są produkowane z zachowaniem precyzji i wysokiej jakości z myślą o wymagających zastosowaniach. Dzięki ich używaniu uświadamiamy sobie możliwości drobnych elementów w warunkach ograniczonej przestrzeni.

Dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji zatrzaski sprężynowe zapewniają stałą jakość pod względem siły docisku sprężyny i geometrii tulei. Umożliwia to precyzyjne wprowadzenie zatrzasków sprężynowych do wymaganego elementu - w rzeczywistości zwykły otwór wystarcza, aby umieścić zatrzask. Elementy charakteryzują się odpowiednim napięciem wstępnym i są zabezpieczone elementem blokującym po przeciwnej stronie.

Zatrzaski sprężynowe są wykonane ze stali niklowanej i stali nierdzewnej, co zapewnia im doskonałą odporność na korozję i ogólne zużycie. Sprężyna dociskowa jest zawsze wykonana ze stali nierdzewnej. Asortyment obejmuje trzy zatrzaski sprężynowe nazwane odpowiednio forma A, forma B i forma C - co odpowiada niewielkim różnicom kształtu. Forma A posiada zaokrągloną główkę, forma B ma szpiczasty koniec, a forma C ma zaokrąglony koniec z wargą u podstawy.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę