The Big Green Book od norelem. Ponad 70 000 komponentów

The Big Green Book od norelem. Ponad 70 000 komponentów norelem

Inżynierowie mogą już korzystać z najnowszego wydania kultowego wręcz katalogu rozwiązań inżynierskich firmy norelem: The Big Green Book. Wydanie z 2022 r. zawiera ponad 10 000 pozycji więcej niż poprzednia edycja. Jest to aktualnie ponad 70 000 standardowych komponentów maszyn.

Jest to drugie wydanie katalogu The Big Green Book, zaprojektowanego w celu szybkiego i łatwego odnajdowania komponentów, które zostanie podzielone na dwa tomy. Firma norelem zadbała o to, aby proces drukowania tegorocznej edycji był bardziej zrównoważony, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej metody łączącej technologię ciepła i energii podczas drukowania, co zmniejsza emisję CO2 nawet o 52%. W rezultacie edycja na rok 2022 jest jak dotąd najbardziej «zieloną» wersją katalogu. W obydwu tomach o łącznej objętości ponad 2700 stron przedstawiono produkty, dane techniczne i poradniki.

Powiązane firmy

Inżynierowie-projektanci na całym świecie traktują katalog The Big Green Book jako bezcenny przewodnik produktowy. Hasło przewodnie naszej firmy: Find it. Get it. Go, znajduje pełne odzwierciedlenie w katalogu produktów, który ułatwia inżynierom szybką identyfikację potrzebnych komponentów – podkreśla Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. – W 2020 r. po raz pierwszy podzieliliśmy katalog na dwie części, a ponieważ zaktualizowana wersja zawiera ponad 10 000 innych unikalnych komponentów, naturalne było, że powtórzyliśmy ten krok. Tegoroczna edycja The Big Green Book to najbardziej szczegółowa wersja katalogu, która z pewnością pomoże naszym klientom w ich codziennych wyzwaniach.

Wśród 10 000 nowych produktów dodanych do wydania na 2022 r. znajdują się stalowe stożki i tuleje pozycjonujące do jednostek centrujących, które w innowacyjny sposób wyrównują i zabezpieczają obrabiane przedmioty oraz umożliwiają zachowanie powtarzalnej dokładności rzędu <0,003 mm. Katalog prezentuje również gamę siłowników pneumatycznych odpowiednich do wielu różnych zastosowań, a także nowo opracowane prowadnice wózków, które umożliwiają pozycjonowanie i ruch w poziomie oraz pionie.

Dodatkowo w obecnym wydaniu pojawiła się zupełnie nowa kategoria produktów, norelem controls, która zawiera standardowe elektromechaniczne komponenty do aplikacji sterowania i regulacji.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę