Podsumowanie targów Symas/Maintenance

Raven Media
Reklama
Reklama

Ponad 200 wystawców z całej Europy, 100 nowości produktowych, 25 godzin fachowych i przede wszystkim praktycznych warsztatów i prelekcji oraz niemal 3 000 zwiedzających. W ubiegłym tygodniu zakończyły się 10. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – Symas oraz 9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Targi unikatowe w skali Polski i naszej części Europy. 

Wymierne korzyści i inwestycje

– Jestem pierwszy raz na targach Symas/Maintenance w Krakowie i przyznaję, że oferta jest bardzo szeroka i ciekawa. Jest bardzo dużo wystawców i jestem usatysfakcjonowany tym, co tu zastałem. Istnieje duża szansa, że również w przyszłym roku tu przyjadę. Być może już w innym charakterze: nie jako zwiedzający, a wystawca – mówi Hubert Kowalski, kontroler czasu pracy.

Słów uznania nie szczędzili także wystawcy. – Przyjeżdżamy na targi od ich pierwszej edycji. Jesteśmy po raz kolejny bardzo mile zaskoczeni organizacją. Frekwencja była bardzo dobra, osoby, które uczestniczyły w targach Symas/Maintenance, były w większości osobami decyzyjnymi, co dla nas jest dużym ułatwieniem. Mam nadzieję, że przyniesie nam to wymierne korzyści i inwestycja, która została poczyniona w targi, zwróci się z nawiązką – mówi Łukasz Szumilas, prezes zarządu firmy I-Care Polska.

Wydarzenie komplementował też Tomasz Lubieniecki, Project Manager z firmy Haver & Boecker Polska: – Wystawiamy się na targach Symas/Maintenance po raz pierwszy, ale jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni i zadowoleni. Nasze stoisko było cały czas oblegane przez naszych stałych, jak i nowych klientów, co nas bardzo cieszy. W przyszłym roku z pewnością tu wrócimy i zdecydujemy się na większe stoisko.

Reklama

Konferencja, warsztaty i wybuchowe prelekcje

Ponad 25 godzin merytorycznych, eksperckich i przede wszystkich bardzo praktycznych prelekcji czekało na Zwiedzających targi w ramach seminariów workShops, prezentacji na stoiskach Wystawców oraz cieszącej się coraz większą popularnością konferencji Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu.

Na Jesiennej Szkole Utrzymania Ruchu słuchacze nie są przypadkowi. Przyjeżdżają tu ludzie, którzy chcą się rozwijać i mają świadomość tego co chcą robić, a to jest bardzo ważne. Jestem zadowolony z poziomu konferencji jak i samych targów. Polecam każdemu udział zarówno w JSUR oraz w targach Symas/Maintenance – mówi jeden z prelegentów Paweł Łęciński, Europe & Asia Predictive Maintenance Subject Matter Expert, reprezentujący Zakłady Tłuszczowe Kruszwica a Bungee Company.

W tym roku w konferencji wzięło niemal 150 osób. Łącznie – we wszystkich dotychczasowych edycjach – ponad 600. Jednym z nich był Piotr Motyka, Project Management Officer z firmy Haerter Technik Wytłaczania. – Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu to marka w sama w sobie. Warto się tu pojawić z racji samych wykładów oraz towarzyszących im prezentacji różnych firm. Znaleźliśmy tu dla siebie wiele ciekawych rozwiązań i można tu powiązać wiedzę merytoryczną z ciekawymi produktami.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się także pokaz testów poszczególnych typów systemów przeciwwybuchowych takich: tłumienia, paneli odciążających wybuch oraz bezpłomieniowych układów do odciążania wybuchu, przygotowanych przez Grupę Wolff.

Reklama

Trzymać rękę na pulsie

W tym roku na zwiedzających czekało ponad 100 nowości produktowych. Wpływających na bezpieczeństwo pracy, usprawniających działanie poszczególnych maszyn i urządzeń, obniżających koszty ich eksploatacji.

Na bieżąco monitorujemy trendy i staramy się je pokazać w formie konkretnych produktów i rozwiązań technologicznych. Ma być innowacyjnie i praktycznie zarazem. I to właśnie doceniają Zwiedzający, których z roku na rok przybywa. Już dziś serdecznie zapraszam na kolejne Targi Symas/Maintenance, które odbędą się jesienią 2019 r., oczywiście w EXPO Kraków – mówi Ewa Woch, wiceprezes zarządu Targów w Krakowie.

Źródło: Targi w Krakowie

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama