Polski Gaz – nowa linia napełniania butli gazowych LPG już działa

Reklama
Reklama

Polski Gaz - jeden z kluczowych ogólnopolskich dystrybutorów gazu płynnego (LPG) - zakończył montaż nowej linii napełniania butli, zlokalizowanej w terminalu w Sosnowcu. Jest to obecnie najnowocześniejsza linia produkcyjna tego typu w Polsce. Pozwoli spółce na ponad dwukrotne zwiększenie mocy wytwórczych - do 600 butli na godzinę.

Nowa linia napełniania butli gazem propan-butan jest częścią terminalu przeładunkowego Polskiego Gazu w Sosnowcu. Prace nad jej budową trwały od listopada 2010. Nowoczesne urządzenia linii napełniania butli po uruchomieniu osiągnęły maksymalne moce produkcyjne. Zapewniło to zmianę dotychczas wykorzystywanego ciągu produkcyjnego na nowo uruchomiony, zachowując ciągłość dostaw do klientów. Linia wyposażona jest w system pełnego elektronicznego kontrolingu napełnień, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa użytkowania butli, a także jakości oferty handlowej spółki. 

Reklama

„Nasza oferta jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie na rynku. Dla Polskiego Gazu priorytetem jest dostarczanie produktu dopasowanego do wymagań rynku, zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Działamy kompleksowo - importujemy gaz od najlepszych światowych dostawców, sami go przeładowujemy, zapewniamy dystrybucję i sprzedaż. Jesteśmy dysponentem całego łańcucha logistycznego obrotu gazem, co pozwala nam na pełną kontrolę jakościową. Zakładamy, że koszty inwestycji związane z nową linią napełniania butli zwrócą się do końca tego roku" - powiedział Paweł Bielski, prezes Polskiego Gazu.

Kolejowy terminal w Sosnowcu - należący do Polskiego Gazu - jest obecnie największym tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego zdolność przeładunkowa sięga 500-600 ton dziennie. Decyzją Prezesa Rady Ministrów został on wpisany na listę obiektów o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa i obronności państwa. Uzyskał również status miejsca uznanego przez Urząd Celny, co pozwala Spółce Polski Gaz na dokonywanie przeładunku gazu w tranzycie.

Reklama

Więcej informacji: www.polskigaz.pl 

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama