Pompa korbodowa EnduroMAX

OMAX, JetSystem
Reklama
Reklama

Coraz więcej producentów maszyn do cięcia wodą decyduje się na zastosowanie w swoich urządzeniach pomp korbowodowych, co niezbicie podkreśla przewagę takiego rozwiązania nad wzmacniaczami. OMAX, dostawca kompletnych rozwiązań dla technologii waterjet, producent maszyn do cięcia wodą OMAX i MAXIEM, wprowadził na rynek właśnie nową pompę korbodową EnduroMAX.

Pompa korbowodowa EnduroMAX ma wiele zalet: gabarytowo jest dużo mniejsza niż pompa wzmacniaczowa, zajmuje mniej miejsca, pracuje ciszej, a dodatkowo obudowa pompy pełni funkcję blatu roboczego. Przede wszystkim jednak EnduroMAX gwarantuje obniżenie kosztów produkcji.

Reklama

Mocniej, dłużej, taniej
Pompa EnduroMAX pracuje z optymalnym ciśnieniem - nawet do 60 000 psi (4 100 barów). Połączenie odpowiednio dobranego ciśnienia z oprogramowaniem sterującym sprawia, że waterjet jest bardziej wydajny, tnie materiał szybciej, zużywając przy tym mniej ścierniwa i mniej prądu. Ponadto konstrukcja pompy korbowodowej ogranicza zużycie oleju. Większa prędkość cięcia przekłada się ograniczenie liczby godzin pracy potrzebnych do realizacji konkretnego zlecenia - EnduroMAX umożliwia wykonanie większej ilości elementów w czasie jednej zmiany, podczas gdy wolniejsze urządzenia potrzebują na to samo zadanie dwóch zmian. Mamy więc do czynienia ze zmniejszeniem czasu pracy pracownika, a więc z kolejnym ograniczeniem kosztów pracodawcy.

Maszyna mająca nowoczesną pompę korbowodową może pracować nawet do 1000 godzin pomiędzy przeglądami technicznymi. Zaletą zastosowania pompy EnduroMAX jest mniejsza awaryjność i wyeliminowanie zbędnych przestojów w pracy maszyny. To także przekłada się na zmniejszenie wydatków przeznaczonych na prace serwisowe i naprawy.

Reklama

Ulepszone rozwiązania
Nowościami zastosowanymi w pompie EnduroMAX, wydłużającymi czas jej pracy, są system uszczelnień oraz udoskonalony system ultra wysokiego ciśnienia (UHP).

Bardzo często to właśnie uszczelnienia wymuszają kolejne serwisy pomp, ponieważ są to elementy, które zużywają się najszybciej i narażają przedsiębiorcę na dodatkowe koszty. Zatem ulepszony system uszczelnień zwiększa żywotność pracy EnduroMAX, zwiększając tym samym czas pomiędzy przeglądami. A czas to pieniądz. Ponadto ewentualne prace serwisowe EnduroMAX są mniej czasochłonne i tańsze. Pompa EnduroMAX podzielona jest na trzy niezależne sekcje, które możemy serwisować osobno. Takie rozwiązanie pozwala na naprawę np. każdego cylindra osobno, bez potrzeby naprawy całego zestawu.

- W naszym przemyśle technologia nigdy nie stoi w miejscu. Wciąż na nowo udoskonalamy elementy naszych maszyn. Jednym z nich są pompy - mówi Darren Stang, wiceprezes Działu Badań i Rozwoju OMAX. - Tym, co wyróżnia OMAX spośród innych firm z branży produkcji waterjetów, jest fakt, iż technologia, nad którą pracujemy, stosowana jest we wszystkich maszynach OMAX.
EnduroMAX jest standardowym wyposażeniem waterjetów OMAX. Ponadto nawet w starszych modelach pomp można zastosować rozwiązania technologii EnduroMAX.

Maksymalne oszczędności
Połączenie optymalnego ciśnienia z wysoką wydajnością pompy umożliwia maszynom OMAX znacznie szybsze cięcie.
- EnduroMAX osiąga blisko 90% swojej wydajności w porównaniu do pompy wzmacniaczowej, której wydajność sięga nieznacznie ponad 60%. Dzięki temu dostarczamy głowicy większej mocy tnącej przy mniejszym zużyciu prądu - wyjaśnia Przemysław Prajsnar, prezes OMAX Poland. - W ten sposób jednocześnie ograniczamy zużycie mediów i zwiększamy wielkość produkcji - dodaje.

Więcej informacji: www.jetsystem.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama