Prima Power partnerem Automotive Production Support

Prima Power
Reklama
Reklama

Już 24 maja we Wrocławiu odbędzie się Automotive Production Support - spotkanie przeznaczone dla właścicieli i managerów firm, dyrektorów produkcji oraz szerokiego grona specjalistów z branży automotive. Jednym z partnerów i uczestników wydarzenia jest Prima Power.

Zamknięte spotkanie dla profesjonalistów związanych z produkcją motoryzacyjną odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia. Automotive Production Support (APS) to wydarzenie o nowej na polskim rynku formule. Jego celem jest stworzenie profesjonalnej platformy, służącej do wymiany doświadczeń i wiedzy technologicznej specjalistów branży automotive.

Reklama

Ideą spotkania jest przede wszystkim wspieranie rozwoju branży motoryzacyjnej. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania wspierające produkcję, odbędą się praktyczne pokazy technologiczne, wykłady poświęcone m.in. standardom produkcji na świecie oraz konsultacje specjalistów. Porady będę dotyczyły wielu zagadnień związanych z dziedziną motoryzacji, w tym: automatyzacji i logistyki produkcji, narzędzi, maszyn i ich elementów, obróbki blachy, robotyki, porad dotacyjnych, prawnych i finansowych. Jednym z partnerów APS i jednocześnie uczestnikiem spotkania jest Prima Power.

Podczas spotkania APS specjaliści Prima Power skoncentrują się na temacie maszyn i technologii laserowych, ponieważ to zwłaszcza one przeznaczone są do produkcji motoryzacyjnej. Pierwsze urządzenie laserowe tej technologii, przeznaczone do cięcia elementów karoseryjnych, zostało opracowane przez naukowców firmy w 1979. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwoliło na obróbkę trójwymiarowych detali, dzięki czemu możliwości cięcia blachy za ich pomocą są obecnie praktycznie nieograniczone. Lasery 3D znakomicie sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie wymagana jest duża dokładność obróbki detali.

Powiązane firmy

Reklama

Jednym z takich rozwiązań, proponowanych przez Prima Power jest Laser Next, który charakteryzuje się krótkim czasem przestoju, konserwacji i okresów nieprodukcyjnych. Znakomicie sprawdza się przy obróbce stalowych elementów tłoczonych na gorąco. Maszyna została wyposażona w wysokoprecyzyjny stół obrotowy gwarantując zwiększoną produktywność oraz możliwość obróbki nieograniczonych rozmiarów i kształtów wybranych przedmiotów.

Dzięki inicjatywie Automotive Production Support firma Prima Power będzie mogła podzielić się własną wiedzą i zdobytym doświadczeniem z dziedziny motoryzacji. Będzie to również okazja do poznania światowych trendów i nowych rozwiązań w produkcji motoryzacyjnej, pozwalających na ciągły rozwój branży i udoskonalanie proponowanych technologii.

Źródło: Prima Power

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama