Prima Power z sukcesami na ITM Polska 2016

Prima Power
Reklama
Reklama

W dniach 7-10 czerwca 2016r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi ITM POLSKA Innowacje Technologie Maszyny. Jednym z wystawców była firma Prima Power.

Firma zaprezentowała swoje trzy najnowsze maszyny - Punch Genius wykrawarkę rewolwerową nowej generacji, Laser Genius maszynę do cięcia laserowego z 6kW źródłem lasera fiber i Platino 2.0 Fiber + Compact Server maszynę do cięcia laserowego z systemem automatycznego załadunku i rozładunku. Ponadto Prima Power otrzymało Złote Medale za dwie pierwsze maszyny i nagrodę w konkursie Acanthus Aureus za oryginalną aranżację stoiska targowego.Jednym z wystawców podczas tegorocznej edycji Targów ITM Polska była Prima Power.

Reklama

Pierwszą z nowości, która została nagrodzona Złotym Medalem Targów ITM 2016 była wykrawarka rewolwerowa nowej generacji Punch Genius, w której produktywność została uzupełniona o całkowicie nowy design. Maszyna charakteryzuje się sterowanymi numerycznie serwo-elektrycznymi napędami osi, które zapewniają doskonałą wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Filarem jej produktywności jest możliwość instalacji dużej ilości narzędzi, ich szeroki zakres oraz łatwe i szybkie przezbrajanie rewolweru. Istotnym elementem jest możliwość ręcznego załadunku materiału z obu stron lub załadunku automatycznego (przy użyciu dodatkowych opcji automatyzacji).

Kolejnym Złotym Medalistą tegorocznych targów został Laser Genius – maszyna do cięcia laserowego z 6kW źródłem lasera fiber, która upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Narzędzie pozwala osiągnąć maksymalną produktywność cięcia blach w szerokim zakresie grubości. Charakteryzuje się również dużą wydajnością poprzez bardzo niski pobór mocy, minimalną konserwację i materiały eksploatacyjne. Laser Genius łączy w sobie elastyczność maszyny Platino z doskonałą dynamiką oraz najwyższą wydajnością i dokładnością, dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów, takich jak włókna węglowe i syntetyczny granit.

Ostatnią prezentowaną nowością było Platino 2.0 Fiber + Compact Server - maszyna do cięcia laserowego z systemem automatycznego załadunku i rozładunku. Jest to zaawansowane urządzenie, które potrafi sprostać najbardziej skomplikowanym zadaniom. Użytkownik ma możliwość wpływać na zachowania maszyny, nie tylko z poziomu programowania, ale również z poziomu konsoli. Nowa, kompaktowa budowa zapewnia większą oszczędność miejsca. Urządzenie wyposażone jest w system załadunku i rozładunku. Podczas gdy maszyna wycina detale, system ten zarządza magazynem blachy oraz wyciętych arkuszy, dzięki czemu użytkownik uzyskuje ciągłą bezobsługową pracę.

Powiązane firmy

Reklama

W tym roku na naszym stoisku zestawiliśmy dwie koncepcje produkcji cięcia laserowego - produktywność 24/7, za którą odpowiada maszyna Platino 2.0 Fiber + Compact Server z szybkością wycinania maszyny Laser Genius. Dzięki temu każdy z Klientów będzie mógł dopasować idealne rozwiązanie do swojej produkcji – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Targi były dobrą okazją nie tylko do zapoznania się ze specyfiką maszyn, ale również do spotkań klientów z ekspertami specjalizującymi się w obróbce blachy. Każdy z gości mógł dowiedzieć się, w czym specjalizuje się dana maszyna, a także dlaczego warto ją wybrać. Ponadto codziennie przeprowadzana była loteria wizytówkowa, w której do wygrania były skrzynki z czekoladowymi narzędziami od Prima Power.

Źródło: Prima Power

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama