Producent agregatów prądotwórczych FOGO inwestuje w przyszłość z suwnicami ABUS

Firma FOGO inwestuje w przyszłość z suwnicami ABUS Abus

FOGO Sp. z o.o. jest obecnie największym producentem agregatów prądotwórczych w Polsce. Firma rozpoczęła działalność produkcyjną w 2003 r. w Wilkowicach w Wielkopolsce, przez kolejne lata sukcesywnie budując swoją pozycję na rynku. Zyskała uznanie potwierdzone wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. wręczaną przez parę prezydencką nagrodą „Teraz Polska”.

Jednocześnie ponad połowa sprzedaży FOGO kierowana jest na rynki zagraniczne, co sprawia, że spółka plasuje się w pierwszej dziesiątce producentów agregatów prądotwórczych w Europie. Od 2 lat przedsiębiorstwo jest wyłącznym dostawcą dla Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Powiązane firmy

Spółka realizuje politykę jakościową, starannie selekcjonując swoich dostawców i wybierając tych, którzy także kładą nacisk na jakość dostarczanych produktów.

Produkcja agregatów odbywa się w hali o powierzchni 25 000 m2 i podzielona jest na kilka etapów. Pierwszy obejmuje stanowisko do cięcia za pomocą pras krawędziowych oraz stanowisko do zaginania i spawania rur, na którym pracuje 11 robotów spawalniczych. Proces produkcji wspomagają tu dwa lekkie systemy modularnych dźwignic podwieszanych ABUS HB o udźwigu 500 kg. Po etapie malowania rama jest skręcana i dołączane są do niej: silnik, prądnice i wymienniki ciepła. Odbywa się to za pomocą czterech suwnic jednodźwigarowych ABUS typu ELK o udźwigu 12,5 t.

Produkt finalny jest transportowany przy użyciu dźwignic ABUS do pomieszczenia, gdzie zostaje poddany testom. Największe wyprodukowane agregaty mają 16 m długości i ważą ponad 20 t.

Osobnym obszarem produkcji są biogazownie, które oprócz prądu wytwarzają ciepło. Masa produktu końcowego sięga 40 t. Proces ich wytwarzania zajmuje ok. 2-6 tygodni i jest wspomagany przez 2 suwnice dwudźwigarowe ABUS typu ZLK o udźwigu 16 t.

W bieżącym roku FOGO zainwestowało w budowę hali o powierzchni 16 000 m2, która zostanie oddana do użytku w styczniu 2021 r. Szacuje się, że po jej otwarciu wolumen produkcji zwiększy się trzykrotnie. Nową halę będzie obsługiwało 14 suwnic dwudźwigarowych ABUS typu ZLK, sterowanych radiowo za pomocą ABURemote Button, z wyświetlaczem masy ładunku na nadajniku. W jednej z naw pracować będzie ponad 40 robotów przemysłowych, a znajdujący się tam magazyn automatyczny przeznaczony jest do składowania prawie 4000 t blachy. Aby zwiększyć efektywność przepływu materiałów i zoptymalizować proces produkcji, w każdej z naw będą pracowały dwudźwigarowe suwnice ZLK firmy ABUS. Dźwignice zostały doposażone w system tandemu, który umożliwia sterowanie dwoma suwnicami jednocześnie. Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne m.in. przy przemieszczaniu między stanowiskami długich elementów czy komponentów wielkogabarytowych. Suwnice posiadają również system antykolizyjny umożliwiający wyhamowanie urządzeń, aby zabezpieczyć je przed zderzeniem.

Poza halą firma planuje umiejscowić magazyn wspomagany suwnicą dwudźwigarową ZLK o udźwigu 32 t / 16 t z dwoma wciągarkami linowymi GM 5000. Przedstawiciel ABUS w naszym kraju – spółka ABUS Crane Systems Polska – wyposażyła urządzenie w system pomiaru siły wiatru oraz system wind lock, który umożliwia operatorowi zaparkowanie i zablokowanie suwnicy na końcu torowiska, aby uniemożliwić powstanie sytuacji potencjalnie niebezpiecznej spowodowanej warunkami atmosferycznymi.

Firma FOGO inwestuje i wdraża rozwiązania, które zwiększają moc produkcyjną, umacniając swoją pozycję w Europie i na świecie. Dalsze plany spółki zakładają powiększanie powierzchni magazynowych.

Źródło: Artykuł sponsorowany (Abus)

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.

ABUS specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów dźwignicowych najwyższej jakości przy zachowaniu konkurencyjności cen.

Systemy dźwignicowe firmy ABUS zapewniają optymalny przepływ materiałów w halach produkcyjnych, powierzchniach magazynowych oraz warsztatach. W ofercie znajduje się szeroki wachlarz produktów: od kompaktowych wciągników łańcuchowych o udźwigu od 80kg, poprzez lekkie systemy dźwignicowe, żurawie warsztatowe (przyścienne oraz słupowe), aż do suwnic pomostowych o udźwigu do 120 t.

Dodatkowo firma oferuje szeroką gamę akcesoriów i komponentów, doradztwo techniczne, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Marka ABUS jest znana na świecie jako symbol jakości, trwałości, niskiej awaryjności oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu wewnętrznego.

ABUS Crane Systems Polska jest jedyną spółką córką niemieckiego producenta w naszym kraju, co zapewnia szybką i fachową obsługę bez pośredników.

Profil Firmy

ABUS Crane Systems Polska Sp. z o.o.