Przegląd skanerów marki Creaform

ITA

Innowacyjne technologie, mobilność i elastyczność w technologii pomiarowej odgrywają główną rolę  w firmach produkcyjnych. Obok współrzędnościowych maszyn pomiarowych czy tradycyjnych ramion  pomiarowych, optyczne skanery 3D są powszechnie stosowane w kontroli jakości.

Obecne wymagania działów kontroli jakości firm produkcyjnych  co do systemu pomiarowego są wysokie i sprecyzowane. Oczekiwania jakim musi sprostać system pomiarowy, to obok określonej  dokładności, również mobilność, elastyczność oraz łatwość obsługi.  Często, obok tych wymagań, równie ważna jest możliwość pomiaru  części w różnych miejscach i różnych, niekiedy trudnych, warunkach  otoczenia, bez wpływu na dokładność pomiaru. Wśród wielu  dostępnych na rynku urządzeń pomiarowych powyższe wymagania spełniają produkty firmy Creaform.

Powiązane firmy

Ręczne skanery 3D GO!Scan Creaform to linia lekkich i prostych w obsłudze skanerów 3D przeznaczonych do wykonywania szybkich pomiarów obiektów trójwymiarowych o złożonej geometrii. Skanery działają w oparciu o technologię światła białego (LED) przechwytują kolor tekstury skanowanego obiektu oraz umożliwiają pomiar bez wcześniejszego przygotowywania obiektu. Nie wymagają stosowania dodatkowych punktów/markerów do pozycjonowania się w przestrzeni, co eliminuje czas związany z przygotowaniem obiektu do skanowania.

Linia skanerów HandySCAN to lekkie i proste w obsłudze ręczne skanery firmy Creaform. Przeznaczone do wykonywania szybkich pomiarów obiektów trójwymiarowych w celach inspekcyjnych oraz inżynierii odwrotnej. Działają w oparciu o technologie laserową co umożliwia skanowanie powierzchni obrobionych, trudnych do zeskanowania skanerami działającymi w oparciu o technologię światła białego. Posiadają dużą rozdzielczość i dokładność co klasyfikuje je w kategorii skanerów metrologicznych.

Rodzina skanerów 3D MetraSCAN firmy Creaform to proste w obsłudze skanery działające w oparciu o technologię laserową, które współpracując z urządzeniem C-TrackTM pozwalają na precyzyjny pomiar elementów bez konieczności ich przygotowania oraz mocowania w specjalnych uchwytach. W połączeniu z HandyPROBE to najlepsze rozwiązanie dla kontroli jakości produkowanych części w zakresie od 1 do 10 m bez względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane. Skanery MetraSCAN 3D mogą być zamontowane na robocie przemysłowym pozwalając tym samym na pełną automatyzację procesu pomiarowego. MetraSCAN 3D jest używany w liniach produkcyjnych głównych producentów w branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz w produkcji przemysłowej.

HandyPROBE – to przenośna współrzędnościowa maszyna pomiarowa (CMM), która współpracując z urządzeniem śledzącym C-TrackTM dostarcza powtarzalne dane pomiarowe wysokiej dokładności (do 22 μm) skracając znacznie proces pomiarowy. Ta przenośna CMM została zaprojektowana i zoptymalizowana do pracy w rzeczywistych warunkach warsztatowych i z powodzeniem używana jest na liniach produkcyjnych w branży np. motoryzacyjnej czy lotniczej.

MaxSHOT 3D to produkt uzupełniający dzięki któremu użytkownik utrzymuje dokładność i szybkość pomiarów w przypadku części wielkogabarytowych. Wraz z oprogramowaniem VXshot tworzą system fotogrametryczny, który dzięki swej niezawodności, mobilności i prostocie w użytkowaniu wyróżnia się na tle innych systemów fotogrametrycznych. Przyjazna dla użytkownika konstrukcja urządzenia MaxSHOT 3D pozwala szybko i łatwo ustalać na podstawie serii zdjęć bardzo dokładnie położenie części w przestrzeni.

Rozwiązania dostarczane przez ITA umożliwiają wykonywanie pomiarów o najwyższej dokładności. Przyrządy pomiarowe i narzędzia skrawające, które oferujemy wykorzystywane są do: zapewnienia jakości wyrobów gotowych, kontroli biernej i czynnej w trakcie procesu produkcyjnego, prowadzenia badań materiałowych, jak również do wytwarzania przedmiotów z szerokiej gamy materiałów włącznie z trudnoobrabialnymi. Oprócz dostępu do technologii renomowanych producentów urządzeń pomiarowych i narzędzi skrawających zapewniamy też najwyższy poziom usług: serwisowych, instalacyjnych oraz szkoleniowych. Posiadamy własne laboratorium, w którym wykonujemy badania materiałowe (własności fizyczne i skład) oraz  z zakresu metrologii długości i kąta. Zapraszamy do współpracy.

www.ita-polska.com.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę