RE.F2 Koła poliuretanowe miękkie

Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

Transport wewnętrzny w obiektach przemysłowych często wiąże się z ręcznym lub mechanicznym holowaniem wózków lub sprzętu przy dużych obciążeniach. Koła i zestawy kołowe serii RE.F2 (Rys. 1) to nowość w ofercie Elesa+Ganter. Seria ta została zaprojektowana pod kątem ciężkich zastosowań przemysłowych oraz do pracy w trudnych warunkach użytkowania, takich jak uderzenia i wysokie prędkości.

Rys. 1. RE.F2 – Miękkie koła poliuretanowe

 

Wieniec koła został wykonany z miękkiego poliuretanu o dużej grubości (twardość 75 wg skali Shore A). Charakteryzuje się dobrą elastycznością, nośnością i odpornością na rozdarcie, gwarantując w ten sposób pochłanianie wstrząsów i wibracji. Ponadto znacznie zmniejsza siłę potrzebną do pchania lub holowania wózków. Odlewany aluminiowy korpus oraz piasta wraz z łożyskami kulkowymi zapewnia niski opór toczenia, co poprawia manewrowość w ruchu ciągłym. Maksymalna obciążalność dynamiczna koła RE.F2 to 7000N przy średnicy zewnętrznej 200 mm (Rys. 2).

Rys.2. Budowa koła serii RE.F2

 

Reklama

Koła serii RE.F2 dostępne są również z różnymi typami obudów, tworząc następujące zestawy kołowe:

Reklama

RE.F2-N (Rys. 3) – koła wykonane z obudową z ocynkowanej blachy stalowej. Przeznaczone do lżejszych aplikacji np. wózków gospodarczych lub wózków do transportu pojemników „Euro”, gdzie obciążenia dynamiczne nie przekraczają 2000 N na pojedynczy zestaw kołowy.

Rys.3.Koło przemysłowe RE.F2-N

 

RE.F2-H (Rys. 4) – koła wykonane z obudową z galwanizowanej stali, testowanej w oparach solnych powyżej 72 godzin. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich zastosowań z maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy. Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju pomostach magazynowych lub wózkach do transportu szyb lub okien.

Rys.4.Koło przemysłowe RE.F2-H

 

RE.F2-WH (Rys. 5) – koła wykonane z obudową ze spawanej elektrycznie stali, ocynkowanej elektrolitycznie. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich, przemysłowych zastosowań w aplikacjach narażonych na uderzenia oraz duże prędkości np. platformy intralogistyczne. Charakteryzują się maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy.

Rys.5.Koło przemysłowe RE.F2-WH

 

Nowe zestawy kołowe serii RE.F2, dzięki zastosowanym materiałom, idealnie nadają się do zastosowań w aplikacjach narażonych na działanie alkoholi i glikoli. Z powodzeniem mogą być stosowane w wózkach do transportu materiałów wewnątrz hal produkcyjnych, jak i na zewnątrz, przy niekorzystnych czynnikach atmosferycznych lub pracujących na nierównej nawierzchni.

 

Linki do stron katalogowych kół serii RE.F2 z różnymi typami obudów:

 

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
 
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 800

Źródło: Elesa+Ganter

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama