Rejestrator spawalniczy REJS MOST

Raven Media
Reklama
Reklama

Uniwersalny system monitoringu REJS MOST był najważniejszą nowością na stoisku firmy Rywal podczas targów STOM w Kielcach.

Rejestrator spawalniczy REJS MOST należy do produktów w pełni spełniających wymagania czwartej rewolucji przemysłowej. Jego użycie zapewnia optymalne sterowanie produkcją spawalniczą, kontrolę nad wykorzystaniem sprzętu i właściwy nadzór nad pracownikami w czasie rzeczywistym.

Reklama

Ważną zaletą rejestratora jest jego uniwersalność: można go zamontować praktycznie w każdym przemysłowym urządzeniu spawalniczym dowolnego producenta. Dotyczy to zarówno nowych, sterowanych cyfrowo inwertorów, jak i starszych urządzeń transformatorowych sterowanych analogowo. Możemy rejestrować dane dla półautomatów spawalniczych MIG/MAG, TIG lub urządzeń MMA. Moduł rejestratora jest zabudowywany przez nasz serwis wewnątrz spawarki.

Kaseta rejestratora ma wymiary tylko 79 x 109 x 31 mm. Przy braku możliwości podłączenia zasilania np. z transformatora spawarki rejestrator może być zasilany przez dodatkowy zasilacz 230 V. Na zewnątrz na obudowie spawarki znajduje się czytnik kart RFID służący do logowania się pracowników. Rejestrator ma niezależny miernik prądu A/V, który montowany jest w obwodzie prądu spawania. Odczytane dane przesyłane są za pomocą sieci GSM do chmury danych.

Reklama

Użytkownik poprzez licencjonowany program zyskuje dostęp online do informacji o swojej produkcji spawalniczej. Pozwala to na obserwowanie dowolnej liczby pracujących urządzeń i ludzi, szybkie tworzenie raportów pokazujących efektywność produkcji, a także otrzymywanie alertów dotyczących np. przekraczania żądanych parametrów prądowych lub geolokacyjnych (jeśli spawarka opuści halę produkcyjną).

Źródło: Rywal

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama