Rękojeść nastawna cynkowa do zwiększania siły mocowania

Rękojeść nastawna cynkowa do zwiększania siły mocowania Kipp

W przypadku rękojeści nastawnych z łożyskiem osiowym do zwiększania siły mocowania w porównaniu do standardowych rękojeści nastawnych siła mocowania jest wyższa nawet do 75%.

Dostępne w ofercie firmy KIPP rękojeści nastawne cynkowe mogą być wykorzystywane do budowy maszyn, urządzeń oraz różnego rodzaju instalacji, a także w sprzętach rehabilitacyjnych. Ułatwiają one bowiem korzystanie z różnorakich urządzeń osobom, które mają ograniczoną siłę mięśniową dłoni, ponieważ niewielkim wysiłkiem można uzyskać porównywalną siłę mocującą. Również zwolnienie zaciśniętej rękojeści nastawnej wymaga użycia niewielkiej siły ręcznej.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Zwiększenie siły mocującej umożliwia zintegrowane łożysko igiełkowe osiowe, które podczas mocowania wywiera bardzo małe tarcie na stałą powierzchnię stykową. Hartowane tarcze ogranicznikowe są przystosowane do dużych sił mocujących, a duża nośność łożyska gwarantuje długą żywotność. Duża, stała powierzchnia stykowa chroni zamocowany element konstrukcyjny. Sprawia to, że podkładka nie jest konieczna.

>>Zobacz więcej o rękojeściach nastawnych do zwiększonej siły mocowania<<

Nieużywana część uchwytowa jest wczepiona do wstawki gwintowanej za pomocą wieńca zębatego. Unosząc część uchwytową, można zmienić jej położenie, a siła sprężyny spowoduje jej ponowne zatrzaśnięcie w wieńcu zębatym.

Materiał i wersje

Dostępne produkty firmy KIPP mają rękojeść wykonaną z cynkowego odlewu ciśnieniowego (wg DIN EN 12844), a pozostałe części stalowe posiadają klasę wytrzymałości 5.8. Do wyboru są rękojeści powlekane tworzywem sztucznym lub chromowane na wysoki połysk. Z kolei łożysko igiełkowe osiowe jest dostępne z hartowanymi i szlifowanymi tarczami ogranicznikowymi.

Standardowe rękojeści w ofercie firmy Kipp są w kolorze czarnym matowym, pomarańczowym (RAL 2004), czerwieni rubinowej (RAL 3003), srebrnym metalicznym bądź są chromowane na wysoki połysk. Na życzenie dostępne są również inne kolory.

Źródło: KIPP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę