Rekordowa frekwencja na Targach Katowice 2017

Targi Katowice

Ponad 20 tys. osób odwiedziło zakończone właśnie Międzynarodowe Targi Górnictwa, Hutnictwa i Przemysłu Energetycznego Katowice 2017. W uroczystym otwarciu uczestniczyła prezes Rady Ministrów Beata Szydło, która odwiedziła także stoiska blisko 400 wystawców z całego świata, prezentujących przez cztery dni swoją ofertę na ponad 20 tys. m2 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i wokół hali katowickiego Spodka.

Za nami bardzo udane wydarzenie. W skrócie Targi Katowice 2017 to rekordowa frekwencja, wizyta pani premier Beaty Szydło i dwóch ministrów, bardzo ciekawe produkty zgłoszone do konkursu innowacyjnego oraz setki zadowolonych osób obsługujących stoiska wystawowe. Nie boję się więc użyć słów: „pełen sukces”, bo to najlepsza edycja w ponad 30-letniej historii tej imprezy – komentuje organizator targów Marek Brzenczek, prezes zarządu Polskiej Techniki Górniczej S.A.

Chcemy budować polską energetykę oraz gospodarkę w oparciu o bezpieczny miks energetyczny, w którym węgiel kamienny i węgiel brunatny będą miały niezwykle istotne miejsce – podkreśliła premier Beata Szydło w swoim wystąpieniu w trakcie uroczystego otwarcia 29 sierpnia. Prezes Rady Ministrów dziękowała również wszystkim pracownikom sektora górniczego, których codzienny wysiłek przekłada się na coraz szybszy rozwój branży.

Na targach był również obecny sekretarz stanu i wiceminister w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski, który stwierdził że „Górnictwo wreszcie zaczyna zajmować właściwe miejsce w polskiej gospodarce”. – Po raz kolejny w Katowicach obchodzimy święto przemysłu. Z tego miejsca bije światło na cały świat o tym, co ciekawego dzieje się w branży górniczej – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. Miasto Katowice było współgospodarzem targów.

Targi Katowice 2017 to przede wszystkim nowoczesne technologie. Ich najlepsze przykłady doceniono w ramach konkursu Innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych „Innowacyjny Produkt – Katowice 2017”. Zwycięzcami zostały firmy KGHM ZANAM i NITROERG, DAMEL, FAMA oraz INOVA, których rozwiązania musiały spełniać kryteria innowacyjności zawarte w definicji podanej przez Ministerstwo Gospodarki. – Nie mam żadnych wątpliwości, że zaprezentowane na naszych targach innowacyjne, proekologiczne rozwiązania polskich firm odbiją się szerokim echem na całym świecie. Polska Technika Górnicza wspiera rodzime marki inwestujące w poprawę bezpieczeństwa i warunków pracy – ocenia Marek Brzenczek, który zasiadł w jury konkursowym.

Integralną częścią targów była też konferencja branżowa „Węgiel w okresie transformacji energetycznej” na temat przyszłości polskiej energetyki. Głównym celem konferencji było wykazanie, że technologia, jaką jest wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych, stanowi jedyną w Europie opcję gwarantującą ciągłe dostawy energii bez znamion ryzyka geopolitycznego. Prezes organizującej konferencję Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski podkreślał, że „olski sektor węglowy w szerokim rozumieniu jest dziś światową potęgą”. – Jako kraj mamy bogate zasoby węgla kamiennego i brunatnego, posiadamy producentów maszyn i urządzeń, zaplecze naukowo-badawcze czy firmy usługowe, w tym bardzo specjalistyczne – zaznaczył Olszowski.

– Rok 2017 jest wyjątkowy dla Targów Katowice nie tylko ze względu na liczbę wystawców czy zwiedzających, ale też na fakt, że branża górnicza po latach mozolnej restrukturyzacji bardzo dynamicznie się rozwija, a polskie firmy i krajowy know-how zyskują na znaczeniu. Polska jest obecnie poważnym graczem na wszystkich kontynentach – puentuje Marek Brzenczek, organizator targów i Prezes Zarządu Polskiej Techniki Górniczej S.A.

Imprezę zwieńczyła loteria, którą dla wszystkich uczestników przygotował organizator targów PTG S.A. Spośród wrzucanych do urn biletów wstępu rozlosowane zostały nagrody o łącznej wartości niemal 40 tys. zł. Główną wygraną był samochód Opel Karl Esentia.

Źródło: Targi Katowice

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę