Remmert na ITM 2024: Innowacyjna logistyka dla blach i elementów długich

Remmert na ITM 2024: Logistyka dla blach i elementów długich Remmert

Remmert opracowuje i buduje dostosowane do indywidualnych potrzeb automatyczne rozwiązania magazynowe z wyraźną specjalizacją w zakresie rur, profili i blach. Na targach ITM w Poznaniu niemiecka firma z własnym oddziałem w Polsce zaprezentuje kilka imponujących przykładów nowych rozwiązań logistycznych wraz ze swoją dobrze znaną automatyką magazynową. Zawsze nadrzędnym celem jest umożliwienie swoim klientom osiągnięcie jak większej produktywności w branży, m.in. w obróbce metalu czy też produkcji okien.

Automatyzacja maszyn laserowych

Remmert oferuje niestandardowe rozwiązania automatyzacji, szczególnie w zakresie przepływu materiałów w procesach cięcia laserowego. Za pomocą jednego systemu automatyzacji LaserFLEX w połączeniu z systemami magazynowania blach Remmerta można zautomatyzować kilka laserów, minimalizując w ten sposób przestoje. Umożliwia to bardzo wysoką eksploatację maszyn. Ponadto system jest niezależny od producenta, co oznacza, że użytkownicy mogą w dowolnym momencie zmienić producenta maszyny laserowej. Jest to oczywiście ogromna zaleta dla klienta, ponieważ maszyna laserowa musi być wymieniana średnio co 5 lat. Z drugiej strony, dobry system automatyzacji i przechowywania ma średnią żywotność od 15 do 25 lat. 

Remmert oferuje szeroką gamę produktów do zautomatyzowanego magazynowania blachy w różnych formatach: od tanich modeli podstawowych po duże systemy magazynowe na kilka tysięcy ton materiału. Specjalnością Remmerta jest modułowa konstrukcja regałów. Oznacza to, że przy niewielkim wysiłku można opracować niestandardowe rozwiązania dla niemal każdego zastosowania. Korzyść dla klienta: Doskonały przepływ materiałów i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Remmert oferuje również różne innowacyjne rozwiązania dla procesów po cięciu laserowym, które znacznie zmniejszają nakład pracy ręcznej. Na przykład duże wykroje z blachy mogą być automatycznie usuwane i układane w stosy za pomocą LaserFLEX. Ta sama funkcja umożliwia również zautomatyzowane magazynowanie zwrotne pozostałych arkuszy. Do usuwania małych części Remmert oferuje systemy przenośników taśmowych i rozwiązania zrobotyzowane do w pełni zautomatyzowanych procesów.

Autonomiczne wózki

Zupełna nowość w Remmert: wózek AGV, może być używany do transportu całych arkuszy z centrum laserowego do innych obszarów hali. Oznacza to, że wycięte arkusze mogą być odkładane z dala od lasera w innych obszarach produkcyjnych, na przykład w pobliżu kolejnych etapów procesu. Umożliwia to całkowicie nowe układy hal i koncepcje przepływu materiałów. Koncepcja AGV może być również łączona z różnymi pojazdami, np. AGV do transportu europalet.

Remmert na ITM 2024: Innowacyjna logistyka dla blach i elementów długich zdjęcie w treści artykułu

Automatyczny magazyn kasetowy dla elementów długich 

Kasety magazynowe to doskonały sposób na przechowywanie długich towarów, takich jak rury, pręty i profile wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, w sposób oszczędzający miejsce i w zasięgu ręki. Dzięki automatycznym systemom magazynowania kasetowego firmy Remmert można przechowywać wiele różnych przedmiotów na bardzo małej przestrzeni. Automatyczne maszyny do przechowywania i pobierania oraz dostosowane do potrzeb stacje załadowcze i rozładowcze towarów zapewniają szybką, wydajną i bezwypadkową obsługę materiałów przy bardzo niskim zapotrzebowaniu w operatorów. Systemy mogą być dostosowane do różnych rozmiarów, aby spełnić wszystkie wymagania, szczególnie te związane z handlem stalą i silnym przemysłem okiennym w Polsce. Remmert oferuje różne rozwiązania automatyzacji dla zautomatyzowanego połączenia z procesami niższego szczebla, np. piłami taśmowymi lub laserami rurowymi.dostosowane do potrzeb Waszej firmy.

>>Zapraszamy na targi ITM – Hala 5 Stoisko 55<<

Remmert GmbH
Brunnenstr. 113
32584 Löhne, Niemcy
tel.: 746 480 493
email: info@remmert.de
www.remmert.pl

Artykuł sponsorowany

Remmert GmbH

Remmert GmbH

Firma Remmert jest ekspertem w zakresie procesów magazynowych i logistycznych związanych z elementami długimi oraz blachami. Wiemy, jak składować materiały na najmniejszej powierzchni, jak skracać czas dostępu do materiałów oraz jak optymalnie integrować procesy ich obróbki. Wspólnie opracujemy rozwiązanie produkcyjno-logistyczne, które uczyni Państwa firmę gotową do spełnienia wszystkich wymagań dzisiejszego wysoko konkurencyjnego rynku.

Firma Remmert jest sprawdzonym doradcą, producentem i dostawcą. Mamy wiedzę, wyszkoloną kadrę oraz doświadczenie. Od dziesięcioleci kształtujemy rynek technologii magazynowych. Dzięki naszej kreatywności i pasji wciąż przyczyniamy się do jego rozwoju. Jednocześnie jesteśmy firmą rodzinną - szczerość, konsekwencja w działaniu i profesjonalizm charakteryzuje nas jako partnera. Remmert jest firmą w 100% zorientowaną na Klienta. Dopasowujemy nasze rozwiązania do jego indywidualnych potrzeb, zachowując przy tym wysoką jakość produktu oraz serwisu.

Oferta

Myślimy kilka kroków do przodu: Wyróżnia nas działanie i myślenie zorientowane na procesy logistyczne. Dzięki temu możecie Państwo od naszych systemów oczekiwać maksymalnej efektywności oraz bezkompromisowej jakości. Zadajemy pytania: Bazując na dokładnej analizie specyfiki Państwa firmy oraz Państwa oczekiwań, definiujemy wraz z Państwem realistyczne cele projektu oraz wypracowujemy rozwiązanie uszyte na miarę Państwa potrzeb. Zmieniamy się wraz ze zmianami Państwa potrzeb: Wszystkie komponenty naszych rozwiązań systemowych mają budowę modułową. Gwarantuje to możliwość rozbudowy w każdej chwili oraz zapewnia Państwa przewagę konkurencyjną również w przyszłości. Dotrzymujemy słowa: Jako firma rodzinna, prowadzona już przez trzecie pokolenie, szczególną wagę przywiązujemy do szczerości, wytrwałości w działaniu oraz profesjonalizmu. Cechy te wyróżniają nas oraz sposób naszej pracy.

Profil Firmy

Remmert GmbH