Robot w magazynie Amazona - pierwsza edycja konkursu Picking Challenge

Amazon
Reklama
Reklama

Firma Amazon ogłosiła nowy konkurs dla miłośników robotyki - Amazon Picking Challenge. Jest on częścią wydarzenia International Conference on Robotics and Automation, które odbywa się rokrocznie w Hong Kongu. Zadaniem uczestników konkursu jest zbudowanie robota, który znajdzie zastosowanie w magazynie Amazona.

Ideą konkursu jest skupienie się na konkretnym przykładzie – na magazynie Amazona, w którym jego pracownicy realizują olbrzymią liczbę zamówień każdego dnia, a także sprawdzenie w jakim stopniu uczestnicy konkursu są w stanie wdrożyć teoretyczne projekty oparte na idei robotyzacji, które usprawnią pracę osób tam pracujących. Celem organizatorów jest zbliżenie do siebie świata akademickiego oraz realiów przemysłowych.

Reklama

Zadaniem uczestników konkursu jest zbudowanie robota, który będzie prznosił przedmioty z półki na stół. Czynność ta wiąże się z poprawnym zlokalizowaniem przedmiotów przez robota, zapewnieniem odpowiedniego zakończenia manipulatora, który pozwoli chwycić przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach. Robot nie może też w żaden sposób uszkodzić przenoszonych rzeczy.

Osoby biorące udział w konkursie mogą użyć platformy, dostarczanej przez jedną z firm partnerskich. Do dyspozycji są: Baxter Research Robot (Rethink Robotics), PR2 (Clearpath Robotics) i UR5 (Olympus Controls).

Reklama

Chętnych do podjęcia wyzwania nie brakuje. Do tej pory zapisało się 150 osób. Do końca grudnia muszą one zademonstrować pierwszy film pokazujący pomysł na realizację zadania.

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama