Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa

Inter-Plast
Reklama
Reklama

Minęło już 55 lat odkąd zastosowano pierwszy robot w fabryce General Motors w Trenton. W ciągu następnych lat robotyka przemysłowa przeszła mnóstwo zmian, rozwinęła się i zagościła na stałe prawie we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Pomimo pandemii COVID-19 dane z rynku potwierdzają, że robotyka przemysłowa ma się dobrze, a wręcz w tych trudnych czasach pomogła przetrwać wielu firmom. Polska niestety nadal pozostaje na szarym końcu Europy pod względem liczby robotów w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców.

Może nie wszystkie firmy stać na zakup nowych zrobotyzowanych celi przemysłowych, dlatego jako jedni z pierwszych już 5 lat temu postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty roboty używane. W zakres oferowanych robotów wchodzą zarówno roboty podające–manipulatory, jak i spawające oraz dedykowane do danego zadania.

W ostatnich 2 latach zauważamy zwiększoną sprzedaż w robotach spawających, od prostych konfiguracji do coraz częściej ściśle wytypowanych zadań spawalniczych pod określony detal.

robot przemysłowy

W naszej siedzibie w Częstochowie na stanie aktualnie posiadamy ok. 50 robotów czołowych firm, jak Fanuc, Yaskawa, Motoman, Kuka, Kawasaki, ABB, Panasonic itd. Można obejrzeć i wypróbować zarówno roboty przeznaczone do zadań spawalniczych, szlifierskich, podających, jak i wielu innych.

Powiązane firmy

Po zapoznaniu się z potrzebami naszego klienta, zaproponujemy skonfigurowanie ww. robotów do określonego celu.

Jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać również robotyzację linii przemysłowej. Projektujemy i wdrażamy zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, paletyzacyjne oraz integrację związaną z obsługą maszyn, a to wszystko w oparciu o używane roboty z naszej oferty.

Artykuł sponsorowany (Inter-Plast)

Inter-Plast

Inter-Plast

Firma Inter-Plast A.Bodziachowski powstała w 1995 r. Posiadamy nieruchomość w postaci 1,5 ha terenu zabudowanego halami o łącznej powierzchni 6000 m2. W roku 2013 powstała firma córka Inter-Plast Z.Bodziachowska-Kluza kontynuująca dotychczasowy profil działania firmy.

W ofercie mamy ponad 100 maszyn. Zatrudniamy najwyższej klasy specjalistów t.j elektroników, mechaników, hydraulików zajmujących się naprawami oraz serwisowaniem naszych maszyn. Maszyny sprzedajemy z gwarancją odbioru technicznego. Gwarantujemy również serwis techniczno-naprawczy każdej kupionej u nas maszyny.

Od lutego 2012 r. nasza firma została oficjalnym przedstawicielem brytyjskiej firmy XYZ Machinetools i w ten sposób powiększyła swoją ofertę o maszyny nowe do metalu takie jak Centra Obróbcze CNC, Tokarki CNC i Frezarki CNC. Firma XYZ Machinetools powstała w roku 1984 i stała się jednym z największych dostawców nowych maszyn CNC w Wielkiej Brytanii a teraz także w Europie, Środkowym Wschodzie oraz Afryce. Cechą wyróżniającą obrabiarki firmy XYZ jest dbałość o połączenie wysokiej jakości maszyny z odpowiednim sterowaniem.

Firma Inter-Plast posiada również dział zajmujący się usługową obróbką blachy, a także tworzeniem własnych produktów naszej marki VABO.

 

OFERTA

  • Frezarki
  • Tokarki
  • Liniowe odwodnienia powierzchni wewnętrznych
  • Liniowe odpływy łazienkowe
  • Kratki do odpływów łazienkowych
  • Liniowe odwodnienia powierzchni wewnętrznych w bud. sportowym
  • Kratki do odpływów łazienkowych w budownictwie sportowym
  • Odpływy liniowe łazienkowe w budownictwie sportowym

Profil Firmy

Inter-Plast