Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa

Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa Inter-Plast

Minęło już 55 lat odkąd zastosowano pierwszego robota w fabryce General Motors w Trenton. W ciągu następnych lat robotyka przemysłowa przeszła mnóstwo zmian, rozwinęła się i zagościła na stałe prawie we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Pomimo pandemii COVID-19 dane z rynku potwierdzają, że robotyka przemysłowa ma się dobrze, a wręcz w tych trudnych czasach pomogła przetrwać wielu firmom. Polska niestety nadal pozostaje na szarym końcu Europy pod względem liczby robotów w przeliczeniu na 10 000 mieszkańców.

roboty przemysłowe

Może nie wszystkie małe, średnie czy rodzinne firmy stać na zakup nowych, zrobotyzowanych celi przemysłowych, dlatego jako jedni z pierwszych, już 5 lat temu postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty roboty używane. W zakres oferowanych robotów wchodzą zarówno roboty podające – manipulatory, jak i spawające oraz dedykowane do danego zadania.

W ostatnich 2 latach zauważamy zwiększoną sprzedaż robotów spawających, od prostych konfiguracji do coraz częściej ściśle wytypowanych zadań spawalniczych pod określony detal.

robot przemysłowy

W naszej siedzibie w Częstochowie na stanie aktualnie mamy ok. 50 robotów czołowych firm, takich jak: Fanuc, Yaskawa, Motoman, Kuka, Kawasaki, ABB, Panasonic, itd. Można obejrzeć i wypróbować zarówno roboty dedykowane do zadań spawalniczych, szlifierskich, podających, jak i wiele innych. Po zapoznaniu się z potrzebami naszego klienta zaproponujemy skonfigurowanie wyżej wymienionych robotów do określonego celu.

Roboty Przemysłowe logoJesteśmy w stanie dla Państwa wykonać również robotyzację linii przemysłowej. Projektujemy i wdrażamy zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, paletyzacyjne oraz integrację związaną z obsługą maszyn, a to wszystko w oparciu o używane roboty z naszej oferty.

Zapraszamy do współpracy.

Artykuł sponsorowany Inter-Plast

Inter-Plast

Inter-Plast

Firma Inter-Plast od ponad 20 lat dostarcza do wielu klientów w Polsce maszyny zarówno do obróbki skrawaniem, jak i plastycznej obróbki blachy, dzięki czemu stała się jedną z największych firm handlujących maszynami używanymi w Polsce. Sprzedaż poprzedza kompleksowy serwis i remont gwarantujący wymaganą dokładność i powtarzalność realizowanych zadań. Firma oferuje kompleksowe wsparcie przed sprzedażą w formie pomocy w doborze maszyn, możliwości przetestowania ich pod prądem, a także opiekę posprzedażową w postaci przygotowania urządzenia do transportu, wsparcia logistycznego (transportu) oraz uruchomienia przez zespół serwisowy dystrybutora.

W czasie eksploatacji w miejscu docelowym Inter-Plast oferuje pełną opiekę serwisową zarówno w procesie konserwacji, jak i usuwania awarii. Jej bogaty park maszynowy, zaplecze magazynowo-transportowe oraz zespół doświadczonych pracowników stanowią atuty pozwalające zaoferować klientom w pełni funkcjonalne, wysokojakościowe używane obrabiarki do metalu. Jest to atrakcyjny finansowo sposób na rozbudowę posiadanego parku maszynowego i dostosowanie go do zmieniających się potrzeb produkcyjnych.

Profil Firmy

Inter-Plast