Rośnie sprzedaż produktów Orlen Asfalt

Rośnie sprzedaż produktów Orlen Asfalt Pixabay

Grupa Orlen konsekwentnie wzmacnia swoją obecność na zagranicznych rynkach, w tym w segmencie asfaltowym. W ciągu roku należący do niej Orlen Asfalt zwiększył sprzedaż o blisko 25%. Głównym kierunkiem eksportowym jest Ukraina, gdzie spółka sprzedaje rekordowe ilości asfaltów. Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem produktów Grupy Orlen jeżdżą także kierowcy m.in.: na Mauritiusie, w Tanzanii i Kamerunie.

Orlen Asfalt wspólnie z Orlen Asfalt Česká Republika i z Orlen Lietuva sprzedały w ubiegłym roku łącznie 1 462 tys. ton asfaltów. Blisko 60% produkcji trafiło na rynki macierzyste, czyli do: Polski, Czech, Litwy, Łotwy i Estonii, które są głównymi obszarami aktywności handlowej segmentu asfaltowego w Grupie Orlen. Wzrosła także ilość asfaltów sprzedanych przez spółkę Orlen Asfalt na rynkach zagranicznych. W minionym roku zostały one zastosowane w ponad 50 krajach na świecie.

Siła PKN Orlen i stabilność naszych wyników finansowych opiera się na dywersyfikacji obszarów działalności, ale też kierunków sprzedaży. Ponad połowa osiąganych przez nas przychodów pochodzi z rynków zagranicznych, na których konsekwentnie zwiększamy swoją obecność. Wysoka jakość asfaltów, które oferujemy, doceniana jest nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Wpływają one na poprawę jakości sieci dróg, zapewniając kierowcom bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jednocześnie cały czas szukamy innowacyjnych rozwiązań, które ulepszą właściwości asfaltów, a tym samym umożliwią dalszy dynamiczny rozwój tego obszaru naszej działalności – mówi Daniel Obajtek, prezes Zarządu PKN Orlen.

W 2020 r. sprzedaż zagraniczna Orlen Asfalt, w stosunku do poprzedniego roku, wzrosła o blisko 25%. Największy popyt na asfalty odnotowano na Ukrainie, gdzie spółka sprzedała prawie trzykrotnie więcej produktów. Po sześciu miesiącach tego roku sprzedaż asfaltów w tym kraju wzrosła o 33% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Atrakcyjnymi kierunkami były także: Rumunia, Austria i Niemcy. Te rynki, razem z Ukrainą, w 2020 r. odpowiadały za blisko 25% sprzedaży asfaltów z Grupy Orlen.

Na liście krajów, do których trafiły asfalty z rafinerii należących do Grupy Orlen, znajduje się również wiele egzotycznych kierunków. Z dróg zbudowanych z polskiego asfaltu skorzystają mieszkańcy np.: Mauritiusa, Tanzanii, Kamerunu czy Trynidadu i Tobago. Najdalej polski asfalt w 2020 r. dopłynął do Nowej Kaledonii, którą od Polski w linii prostej dzieli aż 15,6 tys. kilometrów.

Źródło: PKN Orlen

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę