Rusza ważna inwestycja dla transportu intermodalnego

Reklama
Reklama

W Jasinie obok Swarzędza powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy kontenerów, łączący dwa środki transportu – drogowy i kolejowy. Wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło uczestniczył w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego.  Towarzyszyła ona obchodom drugiej rocznicy uruchomienia intermodalnego połączenia kolejowego Port Rotterdam z terminalem CLIP w Swarzędzu, których gościem była niderlandzka para królewska.

Korzyści z tej inwestycji to m.in. łatwiejszy dostęp do portów morskich w Polsce i w Europie, szczególnie w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Świnoujściu i Rotterdamie oraz portów rzecznych w Berlinie i Hamburgu. Na inne pozytywne efekty tego przedsięwzięcia zwrócił w uwagę w swoim  przemówieniu wiceminister Adam Zdziebło - Dzięki tej inwestycji zwiększy się udział transportu intermodalnego w przewozach ładunków.  W ten sposób  transport drogowy będzie mniej szkodził środowisku – podkreślił.

- Jednym z priorytetów polskiego rządu jest rozwój sieci transportowej w naszym kraju oraz jej połączeń z systemem europejskim. Istotną rolę do odegrania mają tutaj fundusze unijne. W perspektywie finansowej 2014-2020 planujemy kontynuację wsparcia dla transportu intermodalnego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko – zapowiedział wiceminister Zdziebło.

Reklama

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 w wysokości blisko 14 mln zł. Koszt całego przedsięwzięcia to niemal 40 mln zł. Projekt realizuje Centrum Logistyczno-Inwestycyjne Poznań II sp. z o.o.

Gościem wydarzenia była przebywająca z pierwszą wizytą w Polsce niderlandzka para królewska. Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz obchody drugiej rocznicy uruchomienia intermodalnego pociągu wahadłowego, łączącego istniejący terminal w Swarzędzu z portem w Rotterdamie, odbyły się w dniu 25 czerwca 2014 r.

Reklama

źródło: Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama