SchraubTec OST: nowe targi branży przemysłowych połączeń śrubowych

SchraubTec OST: dla branży przemysłowych połączeń śrubowych Vogel Communications Group

Po udanej premierze 1 września br. w Leverkusen teraz przyszedł czas na Drezno. 30 listopada odbędą się w tym mieście targi SchraubTec Ost – wydarzenie skierowane do firm i osób poszukujących nowych rozwiązań z obszaru przemysłowych połączeń śrubowych.

SchraubTec Ost to drugie w tym roku wydarzenie z cyklu regionalnych targów branży przemysłowych połączeń śrubowych. Po Leverkusen targi odbędą się w saksońskim trójkącie przemysłowym Drezno-Lipsk-Chemnitz. Z kolei w marcu przyszłego roku zaplanowano kolejną edycję targów w Sindelfingen (SchraubTec Süd), a w maju w Hamburgu (SchraubTec Nord).

Targi z cyklu SchraubTec wyróżniają się swym regionalnym charakterem. Są skierowane głównie do firm z danego regionu oraz z nieco dalszych okolic. Bliska lokalizacja targów ma ułatwić udział w nich (krótka podróż, brak noclegu).

Saksoński trójkąt przemysłowy obejmujący trzy aglomeracje Chemnitz-Zwickau, Drezno i Lipsk-Halle to ważny region, zwłaszcza dla niemieckiej branży motoryzacyjnej. Z wyjątkiem koncernu Daimler wszystkie największe niemieckie firmy motoryzacyjne posiadają zakłady produkcyjne w Zwickau, Chemnitz, Dreźnie i Lipsku, wokół których rozwinęła się gęsta sieć dostawców. Volkswagen ma w Saksonii na przykład aż trzy swoje zakłady produkcyjne. Większość modeli Porsche jest wytwarzania w Saksonii. Fabryka BMW w Lipsku jest natomiast centrum kompetencji firmy w zakresie elektromobilności. Nowe alternatywne napędy prowadzą do wykorzystywania nowych technologii konstrukcyjnych, które często wymagają stosowania nowych rozwiązań łączeniowych. Dlatego też SchraubTec Ost może być bardzo atrakcyjnym wydarzeniem dla wielu firm z tego regionu. Warto też dodać, że w Saksonii znajduje się jedyne w Niemczech uniwersyteckie laboratorium badawcze EMC oraz dwa największe w Europie centra badawcze lekkich konstrukcji. Serce przemysłu maszynowego bije w pobliskim Chemnitz, nie mówiąc już o zakładach lotniczych w Dreźnie i zakładach chemicznych w Leunie.

Dzięki nowej platformie targowej, skoncentrowanej wokół tematu przemysłowych połączeń śrubowych, możemy ułatwiać nawiązywanie kontaktów bezpośrednio w regionie – wyjaśnia Bernd Weinig, dyrektor ds. rozwiązań targowych i partnerstwa. – Drezno jest dla nas odpowiednią lokalizacją targową z dobrą infrastrukturą. Bliskość Polski i czeskich zakładów, zwłaszcza z sektora motoryzacyjnego, również jest mocnym argumentem za tą lokalizacją targów.

Organizatorem targów SchraubTec jest Vogel Communications Group (VCG). Koncepcja targów koncentruje się na tematyce związanej z połączeniami śrubowymi, technologią wkręcania, narzędziami do wkręcania oraz zaopatrzeniem i zakupami w zakresie zarządzania częściami typu C. W ten sposób firma VCG wypełnia istniejącą lukę w sektorze przemysłowym. W tegorocznej edycji SchraubTec Ost swoje produkty zaprezentuje ponad 30 wystawców. Udział dla zwiedzających jest bezpłatny.

Są tematy, których po prostu nie da się załatwić wyłącznie zdalnie. Mechaniczne elementy złączne, takie jak śruby i nakrętki są technicznie ważnymi częściami konstrukcyjnymi w wielu zastosowaniach przemysłowych. Połączenia śrubowe łączą przemysł w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Wraz ze wzrostem możliwości technicznych rosną także wymagania dotyczące połączeń śrubowych. Potrzebna jest tu konkretna wymiana know-how, a to najlepiej odbywa się podczas spotkań twarzą w twarz – mówi Bernd Weinig. – Dzięki nam przemysłowa technika mocowania ze wszystkimi jej aspektami staje się namacalna. Wzmacnianie kompetencji, wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznych połączeń śrubowych jest głównym celem tych targów.

    • Miejsce targów: Drezno, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
    • Data: 30 listopada 2021
    • Czas: od 9:30 do 15:30
    • Informacje : www.schraubtec.com
    • Bezpłatna rejestracja : www.schraubtec.com/dresden

 

Źródło: VCG

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę