Seco Tools prezentuje trzy gatunki TM Duratomic

Seco Tools

Firma Seco Tools wprowadziła na rynek trzy nowe gatunki przeznaczone do toczenia stali nierdzewnej, wykonane z zastosowaniem najnowszej generacji technologii Duratomic oraz technologii wykrywania użytych krawędzi. Nowe gatunki TM1501, TM2501 oraz TM3501 zapewniają bezpieczeństwo procesu i zwiększają jego produktywność.

TM1501 został zaprojektowany z myślą o najwyższej prędkości, produktywności i odporności na ścieranie w aplikacjach związanych z komponentami z austenitycznej stali nierdzewnej. TM2501 to produkt pierwszego wyboru do obróbki nisko- i średniostopowych stali nierdzewnych — jest to doskonały gatunek ogólny, charakteryzujący się dużą trwałością i ciągliwością w szerokim zakresie zastosowań. Z kolei TM3501 to najnowszy gatunek stworzony z myślą o najtwardszych stalach wysokostopowych, który zapewnia dobrą wydajność we wszystkich zastosowaniach związanych ze stalą nierdzewną.

W połączeniu z TM3501 wyjątkowy łamacz wiórów FF1 zapewnia doskonałą kontrolę wiórów podczas 1/2 wykańczania stali, a nowe łamacze MR3 i M3 uzupełniają obecne MF4 i M5 w zastosowaniach średniozgrubnych. Te trzy gatunki Duratomic® wykorzystują innowacje oparte na wiodących technologiach powlekania, dostosowanych do potrzeb procesowych producenta. Powłoka ta charakteryzuje się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i termicznymi, a ponadto wykorzystuje technologię wykrywania użytych krawędzi w kolorze chromu — dzięki temu każda krawędź tnąca jest optymalnie wykorzystywana, co pozwala zminimalizować potencjalne odpady. Aby uzyskać więcej informacji o nowych gatunkach do toczenia Duratomic® , należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedzić strony internetową produktów TM1501, TM2501 oraz TM3501.

Źródło: Seco Tools

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę