Seco/Vacuum dla globalnego producenta pojazdów elektrycznych

Seco/Vacuum dla globalnego producenta pojazdów elektrycznych Seco/Warwick

Międzynarodowy producent pojazdów elektrycznych złożył zamówienie na drugi piec do azotowania, który będzie pracował równolegle z pierwszym, już dostarczonym urządzeniem.

W zeszłym roku Partner zakupił od Seco/Vacuum, spółki z Grupy Seco/Warwick, identyczny piec do azotowania. Możliwość dodatkowej obróbki cieplnej w zakładzie zagwarantuje, że etap azotowania nie będzie wąskim gardłem w procesie produkcji oprzyrządowania odlewniczego.

Piec retortowy do azotowania gazowego ma komorę o średnicy 1,6 m i głębokości 2,8 m, mogąc pomieścić wsad o wymiarach do 1 m x 1 m x 2,6 m. Moc grzejna pieca podzielona jest na trzy strefy grzejne o łącznej mocy 350 kW. Wytrzymała retorta z materiału Inconel 600 zapewni wiele lat bezawaryjnej pracy.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Matryce tego partnera, stanowią dość wyjątkowe wyzwanie w zakresie obróbki cieplnej. W Seco/Vacuum uwielbiamy wyzwania, dlatego zbudowaliśmy urządzenie o wymiarach, które umożliwia azotowanie dużych, ciężkich detali w sposób wykraczający poza specyfikację klienta  – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor aarządzający Seco/Vacuum.

Opatentowany proces azotowania ZeroFlow dla przemysłu motoryzacyjnego

Cechą odróżniającą piece do azotowania Seco/Vacuum od alternatywnych metod azotowania, jest opatentowany proces azotowania ZeroFlow. Nowoczesny wariant kontrolowanego azotowania gazowego, pozwala uzyskać optymalne wyniki, zużywając przy tym 20% mniej amoniaku w porównaniu z tradycyjnym azotowaniem, co jest korzystne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. System jest wyposażony w funkcję płukania próżniowego, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie azotu i skrócić czas cykli.

Piec do azotowania wyposażony jest także w urządzenie zwane utleniaczem termicznym. Chociaż całkowicie elektryczny proces obróbki cieplnej nie wklucza spalania, połączenie amoniaku i wysokich temperatur nadal powoduje emisję tlenków azotu (NOx). Utleniacz termiczny rozkłada szkodliwe cząsteczki NOx na wylocie z pieca.

Branża narzędzi i matryc, obsługująca rynek motoryzacji tradycyjnej i pojazdów elektrycznych, szeroko wykorzystuje technologię próżniowej obróbki cieplnej w celu produkcji części o wysokiej jakości. Piece do azotowania Seco/Vacuum cieszą się dużym uznaniem ze względu na czystą pracę, precyzyjny rozkład temperatury, redukcję odkształceń podczas hartowania, automatyzację i oprogramowanie, a także kompaktową konstrukcję i ogólną niezawodność.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę