Hexonic zakupił piec próżniowy od Seco/Warwick

Hexonic zakupił piec próżniowy od Seco/Warwick Seco/Warwick

Hexonic, europejski producent wymienników ciepła zakupił w Seco/Warwick piec próżniowy Vector. Urządzenie będzie wykorzystywane głównie do lutowania wymienników ciepła.

Zamówione urządzenie było objęte programem szybkiej dostawy, dzięki czemu realizacja przebiegła błyskawicznie. Piec został dostosowany do szczególnych oczekiwań Hexonic, dotyczących wysokiej próżni czy czystości procesów podczas lutowania.  

Urządzenia „szyte na miarę” są na wyciągnięcie ręki

Piece do obróbki cieplnej metali to skomplikowane urządzenia, które posiadają wiele opcji i możliwości modyfikacyjnych. Często specyficzne potrzeby Partnerów wymagają specjalnego projektowania rozwiązań, które spełnią te oczekiwania. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Seco/Warwick jako jeden z nielicznych producentów wypracował strategię, która pozwala na bazie standardowego portfolia produktów, w krótkim czasie modyfikować urządzenia pod konkretne potrzeby. Oznacza to szybszą realizację zamówienia, a co za tym idzie zwiększenie zysków wynikających z jego wdrożenia w parkach maszynowych Partnerów – powiedział Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick. 

To nasza czwarta dostawa do Hexonic. Jest wyjątkowa, ponieważ wykorzystaliśmy urządzenie z programu szybkiej dostawy, które było budowane właśnie z myślą o ekspresowym wdrożeniu. Dostosowaliśmy je do potrzeb i wytycznych Hexonic, by spełniło wszystkie kluczowe kryteria. Podobną procedurę możemy zastosować w każdym produkcie standardowym, co dla naszych Klientów oznacza znaczne skrócenie czasu dostawy i większą dostępność urządzeń – powiedział Maciej Korecki, wiceprezes segmentu próżni Seco/Warwick. 

Vector – piec próżniowy wielu możliwości

Zakupione przez Hexonic urządzenie, bazuje na standardowym rozwiązaniu o przestrzeni roboczej 900x800x1500 mm, z grafitową izolacją, grafitowymi elementami grzejnymi oraz specjalnymi dyszami wyposażonymi w radiatory zmniejszające osadzanie się lutowia. To idealnie wpisuje się w charakterystykę i potrzeby klienta dotyczącą procesów lutowania. Okrągła komora grzejna umożliwia umieszczenie ponadgabarytowych elementów.  

Cechami charakterystycznymi tej konstrukcji jest m.in. system wysokiej próżni (pozwalający osiągnąć wysoką próżnię roboczą w urządzeniu rzędu 10-5 mbar); grzanie konwekcyjne do 750 °C – system poprawiający efektywność transferu ciepła podczas grzania w niższych temperaturach czy czujnik punktu rosy – system, który rozwiązuje jeden z bardzo krytycznych aspektów dla obróbki cieplnej, czyli zapobiega ewentualnej kondensacji pary wodnej powodującej utlenianie powierzchni obrabianego wsadu. 

Zastosowanie wydajnego sytemu chłodzenia w nadciśnieniu 6 bar pozwala znacznie skrócić czas chłodzenia wsadu, a tym samym znacząco zwiększyć produktywność pieca. 

Piec Vector usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów lutowania, oraz poprawi ekonomikę procesów zważywszy na oszczędność energetyczną i wydajność komory grafitowej, a także czystość i szybkość procesu. Jest to urządzenie stworzone na bazie naszego sprawdzonego urządzenia, ze specjalnie przeprojektowanymi dyszami oraz przepustami prądowymi umożliwiającymi skuteczną realizację procesów lutowania i zapewni niezawodną pracę urządzenia w warunkach eksploatacji przemysłowej. Jesteśmy dużym producentem urządzeń do obróbki cieplnej metali, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na budowanie urządzeń nie tylko pod konkretne zamówienia. Mamy wiele rozwiązań w zaawansowanym cyklu produkcyjnym, które możemy błyskawicznie dostarczyć do klienta. Co ważne, każde z nich możemy zmodyfikować tak by spełniało konkretne oczekiwania produkcyjne – skomentował Jędrzej Malinowski, manager sprzedaży zakładu pieców próżniowych Seco/Warwick. 

Lutowanie wymienników ciepła z Seco/Warwick

Lutowanie aluminiowych wymienników ciepła może odbywać się zarówno w atmosferze ochronnej (technologia CAB) lub w próżni (technologia VAB). W przypadku wymienników nierdzewnych wykorzystywane są technologie próżniowe. Seco/Warwick ma ogromne doświadczenie w dostarczaniu urządzeń dla producentów wymienników ciepła z wielu branż i przy wykorzystaniu wszystkich w/w technologii. 

Od ponad 35 lat dostarczamy specjalistyczne wymienniki ciepła dla różnych gałęzi przemysłu. Pracujemy dla klientów na niemal całym świecie. Wymienniki ciepła wymagają wysokiej jakości złączy, które możemy osiągnąć dzięki technologii lutowania. Z Seco/Warwick współpracujemy po raz czwarty, co samo w sobie powinno być doskonałą rekomendacją. Tym razem skorzystaliśmy z opcji zakupu urządzenia, które było w momencie złożenia zamówienia na zaawansowanym etapie produkcji. Dzięki temu otrzymaliśmy ofertę z bardzo szybką dostawą. Wobec dynamicznego rozwoju i wielu zleceń czas odgrywał dla nas bardzo istotną rolę. Nie bez znaczenia jest także fakt, że mimo krótkiej dostawy zamówiony piec został dostosowany do naszych specyficznych potrzeb – powiedział Wojciech Zygmunt, dyrektor operacyjny Hexonic.  

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę