Seco/Warwick dostarczy trzy urządzenia dla chińskiego producenta

Seco/Warwick dostarczy urządzenia dla chińskiego producenta Seco/Warwick

Grupa Seco/Warwick dostarczy do chińskiego producenta aż trzy rozwiązania. Dwa z nich to piece do metalurgii próżniowej, trzeci natomiast jest piec poziomy do próżniowej obróbki cieplnej.

To pierwszy kontrakt Seco/Warwick z tą spółką, który pokazuje, że rynek turbin gazowych i lotnictwa wychodzi z chwilowej (pandemicznej) stagnacji.  

Urządzenia Grupy Seco/Warwick są innowacyjne i niezawodne. Charakteryzują się wysoką wydajnością, a dzięki automatyzacji procesów, powtarzalnością procesów. Wyróżniają je nowoczesne systemy kontrolne oraz precyzyjne systemy podawania wsadu. W piecach metalurgicznych można przetwarzać tytan i jego stopy, tantal, wolfram, niob, cyrkon, krzem, nikiel czy stopy kobaltu. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Seco/Warwick jako Grupa od dziesięcioleci tworzy rozwiązania do obróbki cieplnej metali i metalurgii. Dla przemysłu jesteśmy rzetelnym i wiarygodnym partnerem z ogromną wiedzą i możliwościami produkcyjnymi. Tak jak ważny jest dla nas rynek chiński, tak na nim istotne są takie cechy dostawcy technologii. Obecnie Azja odpowiada za około 30% rocznej sprzedaży Grupy Seco/Warwick, a prawie połowa przypada na podmioty przemysłu lotniczego.  To nie tylko klienci z Chin, ale także z Korei Południowej czy Japonii.  Zamówienia z tego obszaru obejmują pełną gamę pieców do metalurgii próżniowej, w tym piece: PAM, VIM i VAR, ale także piece próżniowe typu Vector oraz bardzo doceniane linie ciągłe CAB do lutowania aluminiowych wymienników ciepła – powiedział Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy Seco/Warwick.  

Piece dla przemysłu lotniczego

Zamówione urządzenia do metalurgii próżniowej to piec do topienia indukcyjnego o pojemności 50 kg do odlewów równoosiowych oraz próżniowy piec do topienia indukcyjnego JetCaster o pojemności 50kg do odlewów monokrystalicznych i krzepnięcia kierunkowego. Oba urządzenia zostaną wyprodukowane w standardowej konfiguracji, a ich wydajność pomoże Zhejiang Sinmiao Power Technology Co.,Ltd., uzyskać przewagę konkurencyjną. Natomiast zamówiony topowy piec próżniowy Vector, z ciśnieniem 10 bar i izolacją molibdenową może pracować w wysokiej temperaturze – aż 1500ºC, a maksymalna masa załadunku brutto wynosi 600 kg. To trzecie z kolei urządzenie w tej samej konfiguracji sprzedane przez spółkę na rynku chińskim w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Kupiliśmy piec do odlewów Equiax oraz do odlewania monokryształów. Trzecim zamówionym urządzeniem jest poziomy piec próżniowy wysokotemperaturowy Vector. Wszystkie spełniają krytyczne wymagania rynku transportu paliw, turbin gazowych i branży lotniczej dla których pracujemy. Seco/Warwick to jedna z niewielu firm, która oferuje tak wysokospecjalistyczne urządzenia o najwyższym standardzie i w tak szerokim zakresie technologicznym. Wierzymy, że dzięki tej współpracy nasza produkcja będzie wydajniejsza i bardziej efektywna – skomentował Cai Jiwei z Zhejiang Sinmiao Power Technology.

Wzrost znaczenia metalurgii próżniowej to m.in. konsekwencja rosnących potrzeb produkcyjnych lotnictwa. Najnowocześniejsze silniki odrzutowe wykorzystują zaawansowane łopatki odlewane w technologii monokrystalicznej. Przyjazny dla użytkownika system sterowania zapewnia precyzyjne procesy: odlewania, kontroli temperatury, a także kompleksowego gromadzenie danych. Piece Grupy Seco/Warwick wyposażone są w unikatowe i intuicyjne systemy sterowania, które zapewniają tak ważną dla branży lotniczej powtarzalność oraz bezkonkurencyjną przepustowość.   

Rok rozwoju branży lotniczej

Lotniczy ruch pasażerski do połowy 2023 roku powinien osiągnąć poziom sprzed pandemii, prognozuje w swoim najnowszym raporcie firma leasingowa Avolon. Ogółem branża lotnicza powinna zamknąć rok 2023 r. z zyskiem wynoszącym 4,7 mld dolarów.1 W 2023 r. odbudowa ruchu lotniczego będzie napędzana przez Azję. Kluczowe w tym zakresie jest niedawne otwarcie granic przez Chiny, drugi największy rynek lotniczy świata, co powinno przełożyć się na szybki wzrost podróży lotniczych w tym kraju. Przeszkodą w odbudowie ruchu lotniczego nie jest już brak popytu, ale zdolność linii lotniczych do przywrócenia samolotów do latania.

Na sytuację producentów wpływa fakt, że na horyzoncie pojawia się problem braku samolotów – w latach przypadających na pandemię zaplanowana została produkcja 2,4 tys. samolotów, które ostatecznie nie zostały wyprodukowane.  

Jest to zatem dobry czas dla producentów części lotniczych, którzy powinni szukać rozwiązań zwiększających wydajność produkcyjną. Takie rozwiązania ma Seco/Warwick.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę