Seco/Warwick dostarczy dwie linie CAB dla producenta wymienników ciepła pojazdów ciężarowych

Dwie linie CAB dla producenta producenta wymienników ciepła Seco/Warwick

Skandynawski producent wymienników ciepła zakupił dwie linie CAB, które zostaną dostarczone do fabryk w Meksyku i w Polsce. Dostawy będą zsynchronizowane w czasie, zaś zamówienie realizuje chiński oddział Grupy Seco/Warwick.  

Partner, od 2016 r. działa globalnie oferując wielkogabarytowe wymienniki ciepła dla autobusów i pojazdów ciężarowych. Nie jest to pierwsza współpraca obu firm. Wcześniej zaopatrzył swoją fabrykę w Szwecji w części zamienne od Seco/Warwick – muflę do linii CAB oraz komorę wyczystkową. Zadowolenie ze współpracy i jakości rozwiązań zaowocowało nowym kontraktem na dostawę dwóch kompletnych linii CAB.   

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Dwa piece do dwóch lokalizacji

Zamówione linie CAB spełniają wymagania technologii lutowania aluminium w atmosferze ochronnej. Umożliwią lutowanie wymienników dla ciężarówek i autobusów oraz generatorów prądu.  

Jest to dla nas wyjątkowy projekt, gdyż sprzedaliśmy dwa urządzenia z tym samym terminem dostawy do jednego klienta do dwóch jego różnych lokalizacji. Będzie to logistyczne wyzwanie nadzorowane przez Seco/Warwick China. Zakup w naszym chińskim oddziale, to także znak dla rynku, że produkcja w Chinach spełnia wszystkie wysokie wymagania jakościowe, nawet najbardziej restrykcyjnych europejskich producentów. Mamy doświadczenie w podobnych logistycznych przedsięwzięciach, np. dla spółki PWR dostarczamy trzy urządzenia na dwa kontynenty: do Australii i w Ameryce Północnej. Mało który producent urządzeń do obróbki cieplnej metali ma tak duże możliwości kompleksowej i międzykontynentalnej realizacji zamówień – powiedział Piotr Skarbiński, Wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick. 

CAB dla produkcji seryjnej

Linia ciągła zapewnia wysoką wydajność dla produkcji seryjnej. Wraz z urządzeniem podgrzewania wstępnego zapewnia seryjną produkcję dużych wymienników dla przemysłu samochodowego (ciężarówki, autobusy, generatory) przy zachowaniu wysokiej jakości i wszelkich parametrów technologicznych. Duża elastyczność produkcji osiągnięta jest dzięki możliwość produkcji wymienników bez konieczności zmiany parametrów dla grupy produktowej. Oznacza to, że dla wymienników o podobnych rozmiarach i masie można użyć jednej receptury. 

Jakość z Azji – nowy synonim perfekcji

Seco/Warwick dostarcza coraz więcej linii CAB na całym świecie. Przychód z rynku azjatyckiego r/r urósł w całej Grupie kapitałowej o 34%. Najwięcej zyskał właśnie segment Aluminium, który m.in. w związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych urósł r/r aż o 58%  Wpływ na to ma także odczarowywanie mitu związanego z jakością urządzeń wyprodukowanych w Chinach. Największe koncerny, takie jak Tata Auto Comp. chętnie korzystają z dostawców na chińskim rynku, którzy bez problemu są w stanie dostosować jakość produkcji do światowych oczekiwań.  

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę