SECO/WARWICK z tytułem Solidnego Pracodawcy Roku

SECO/WARWICK z tytułem Solidnego Pracodawcy Roku SECO/WARWICK

Firma SECO/WARWICK po raz drugi otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy Roku, który przyznawany jest najlepszym pracodawcom w Polsce.

Kapituła konkursowa Solidny Pracodawca Roku, przyznając nagrodę, ocenia m.in. warunki pracy, perspektywy ścieżki kariery, szkolenia pracownika czy wsparcie w jego zawodowym rozwoju. To i szereg innych kryteriów składa się na tytuł, którym mogą poszczycić się tylko najlepsi pracodawcy w Polsce.

Tytuł Solidnego Pracodawcy Roku jest dla nas ważnym wyróżnieniem. Szczególnie że otrzymujemy go w roku, który był ogromnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców na świecie. Bycie solidnym, w tym niepewnym czasie, wymagało poświęceń, stąd śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy tacy, dzięki zaangażowaniu i oddaniu całego zespołu. Tytuł Solidny Pracodawca Roku to nasza wspólna nagroda, a od zawsze postawa i zobowiązanie, nie zaś laurka czy wyróżnienie – mówi Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy SECO/WARWICK.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Tytuł Solidny Pracodawca Roku to zwieńczenie wieloletnich działań z zakresu odpowiedzialnej polityki personalnej w SECO/WARWICK. Nagroda ta została przyznana producentowi urządzeń do obróbki cieplnej metali po raz drugi, co jest dowodem na to, że SECO/WARWICK nie spoczywa na laurach i nieustannie dba o rzetelność, otwartość i wysoką jakość współpracy.

Solidność rozumiemy jako rzetelność i uczciwość wobec pracowników, jasne reguły gry, przejrzystość w zakresie ścieżki kariery oraz wzajemne zaufanie. Jesteśmy solidnym pracodawcą nie tylko dlatego, że zapewniamy szereg benefitów pracowniczych. Przede wszystkim zapewniamy rozwój i wsparcie. Bardzo ważny w naszej organizacji są mentoring i tutoring, dzięki którym młodsi pracownicy szybciej się uczą i poznają firmę. Całkiem niedawno przeprowadzaliśmy wśród pracowników ankiety z okazji 30-lecia firmy. Pracownicy mieli określić jednym przymiotnikiem, jaki jest ich zdaniem SECO/WARWICK. Jednym z najczęściej pojawiających się słów była właśnie solidność – dodał Sławomir Woźniak.

SECO/WARWICK w tym roku świętuje swoje 30. urodziny w Polsce. W 1991 r. grupa inżynierów założyła firmę, która obecnie tworzy ultranowoczesne piece do obróbki cieplnej metali, które są obecne w 70 krajach świata na wszystkich kontynentach.

Na całym świecie zatrudniamy ponad 700 osób. Są to często osoby, które związane są z firmą od kilku dekad. To solidni fachowcy, którzy każdego dnia ciężko pracują na sukces całej firmy. Nie ma solidnego pracodawcy, bez solidnego pracownika. To sprzężona relacja. Dlatego chcemy podziękować całej załodze za dołożenie cegiełki do tego sukcesu – konkluduje Woźniak.

Nagroda stanowi docenienie naszego wysiłku, który podejmujemy każdego dnia, na wszystkich szczeblach organizacji, lokalnie i globalnie, aby nasza wizja bycia atrakcyjnym pracodawcą była rzeczywistością. Mamy świadomość, że tylko dzięki zaangażowanym, autonomicznym i stale podnoszącym poziom swoich kompetencji pracownikom, możemy odważnie patrzeć w przyszłość i osiągać strategiczne cele firmy. Dlatego dokładamy starań, aby słuchać i słyszeć oczekiwania naszych pracowników. To we współpracy z nimi w ciągu ostatnich lat możliwa była realizacja wielu projektów – tłumaczy Paulina Borsuk, HR Manager.

SECO/WARWICK jest firmą, której polska siedziba zlokalizowana jest w jednym z najprężniej rozwijających się gospodarczo regionów w kraju. W swoich działaniach z zakresu „Employer Brandingu” dąży do poznania potrzeb pracowników i spełnieniu ich oczekiwań. Zadowoleni pracownicy są najlepszymi ambasadorami, a to przekłada się na dobrą reputację firmy.

Poza licznymi szkoleniami oferujemy pracownikom bezpłatne kursy językowe, pakiety benefitów rodzinnych np. dofinansowanie wyprawki dla dzieci czy bony świąteczne i paczki dla dzieci na Mikołaja. SECO/WARIWCK wspiera także pasje pracowników, sponsorując sportowe drużyny firmowe (SECO/BIKE, SECO/RUN, SECO/TEAM). Włączamy pracowników w działania społeczne, stąd np. grupa zajmująca się działaniami CSR’owymi składa się z pracowników, którzy są głosem z wewnątrz. To ta grupa, decyduje o pomocach społecznych i inicjatywach charytatywnych, w których bierzemy udział jako organizacja – komentuje Katarzyna Sawka, wiceprezes marketingu Grupy SECO/WARWICK.

SECO/WARWICK oferuje szereg benefitów i dodatków, które sprawiają, że firma jest jednym z najlepszych pracodawców w regionie. Możliwość pracy zdalnej, dofinansowanie dojazdów do pracy, opieka medyczna, ubezpieczenie czy dodatkowy dzień wolny po długiej delegacji to standardowe rozwiązania wdrożone w firmie. SECO/WARWICK jest także zaangażowane w inicjatywy skierowane do rodzin. Dlatego SECO/WARWICK bierze udział w społecznej akcji „Dwie godziny dla Rodziny”, która polega na zainspirowaniu pracowników i ich rodzin do dobrej, międzypokoleniowej rozmowy i wspólnego spędzania czasu.

Źródło: SECO/WARWICK

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę