Serwer w szafie

APC by Schneider Electric
Reklama
Reklama

 

Sprzęt informatyczny jest fundamentem każdej działalności biznesowej. Niektóre firmy nie dysponują jednak miejscem na specjalne pomieszczenie IT. APC by Schneider Electric oferuje rozwiązanie tego problemu: NetShelter CX Office. Tę unikatową obudowę można bez problemu zainstalować w dowolnym miejscu w biurze.

Obudowa NetShelter CX została zaprojektowana jak mebel biurowy, dzięki czemu wtapia się w wyposażenie małych firm, laboratoriów i innych pomieszczeń. Łączy w sobie krytyczne rozwiązania technologiczne ze stylową konstrukcją plug&play, czyli systemem służącym do automatycznego konfigurowania urządzeń i przydzielania im zasobów. Obudowa stanowi klimatyzowane, dźwiękochłonne i bezpieczne miejsce do instalacji sprzętu. Dzięki przestrzeni, którą oferuje NetShelter, możliwe jest zainstalowanie w niej dodatkowych urządzeń, co pozwala na rozbudowanie rozwiązania o funkcje monitorowania i zarządzania.

Reklama

Cicha praca – dzięki wysokiej dźwiękoszczelności
Obudowa NetShelter CX Office jest dźwiękochłonna, dzięki czemu zainstalowanie jej nawet w często odwiedzanym miejscu nie stanowi problemu oraz nie sprawia niedogodności dla jego użytkowników. Zaawansowane rozwiązania tłumienia dźwięku praktycznie wyciszają hałas powodowany przez serwer – bo zmniejszają go o ponad 98% (redukcja hałasu 18,5 dB).

Reklama

Szybki i prosty montaż
Przenośna i bezpieczna obudowa NetShelter CX to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, ale także dla dużych przedsiębiorstw. Wdrożenie szafy NetShelter CX Office jest niezwykle proste – produkt dostarczany jest w stanie w pełni zmontowanym i wstępnie przetestowanym, co pozwala zaoszczędzić czas przeznaczany na montaż lub konfigurację. Po umiejscowieniu obudowy w dogodnym miejscu wystarczy zainstalować w niej serwer, urządzenia pamięci masowej lub sprzęt sieciowy. Możliwe jest także dodanie do zestawu oprogramowania do monitorowania i zarządzania, jak również zasilacza APC Smart-UPS, który zagwarantuje bezpieczeństwo sprzętu na wypadek awarii prądu.

Stylowa szafa, wymierne korzyści
Zastosowanie obudowy NetShelter CX niesie ze sobą wiele bardzo istotnych korzyści. Rozwiązanie APC by Schneider Electric pozwala ograniczyć koszty, ponieważ nie jest konieczne przeprowadzanie prac budowlanych i instalacyjnych. Istotnym czynnikiem jest także ekonomiczne wykorzystanie pomieszczeń biurowych, bo w jednej obudowie można zainstalować kilku urządzeń w jednym miejscu. Do jednej z największych zalet tej „kompaktowej serwerowni” należy jednak jej umiejętność wyciszania urządzeń w niej działających, co znacznie zwiększa komfort pracy.

www.apc.com/home/pl/pl/

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama