Siemens wdraża oprogramowanie w fabrykach The Absolut Company

Siemens
Reklama
Reklama

Spółka Siemens Digital Industries Software poinformowała o rozpoczęciu współpracy z The Absolut Company. W jej ramach wdrożone zostanie oprogramowanie Siemens Opcenter Execution. Nowy klient przeprowadzi pilotażowe uruchomienie Siemens Opcenter Execution Process w jednym ze swoich trzech zakładów produkcyjnych w Åhus. 

Będzie to pierwszy etap wdrożenia tego rozwiązania we wszystkich trzech fabrykach The Absolut Company, gdzie wytwarzane są, sprzedawane na całym świecie, wyroby spirytusowe. Siemens Opcenter ułatwi The Absolut Company stawienie czoła wielu wyzwaniom, z jakimi muszą mierzyć się gracze obecni na rynku napojów alkoholowych - w tym także z zapotrzebowaniem na szeroką gamę wysokiej jakości produktów, ze skomplikowanym procesem produkcyjnym, a także z wysoką presją kosztową typową dla sektora żywności i napojów.

Reklama

- The Absolut Company zawsze stara się stosować najnowocześniejsze rozwiązania produkcyjne. Standardy zgodne z wizją Przemysłu 4.0 z pewnością będą ważnym czynnikiem pozwalającym nam spełniać przyszłe oczekiwania naszych klientów. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy ze spółką Siemens Digital Industries Software, która będzie naszym kluczowym partnerem w tym procesie - zauważyła Anna Schreil, wiceprezes ds. Operacyjnych, The Absolut Company.

Siemens Opcenter Execution stanowi element oferty firmy Siemens dla firm działających w branży pakowanych towarów konsumenckich, a także produktów żywnościowych i napojów. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, by obejmować cały łańcuch wartości - od odbioru surowców aż po dystrybucję gotowych produktów. Nie zapomniano także o takich etapach, jak kontrola jakości, planowanie produktów i produkcji, a także opracowywanie raportów, definiowanie trendów i przeprowadzanie dogłębnych analiz. Siemens Opcenter Execution Process pozwoli The Absolut Company lepiej śledzić poszczególne etapy całego procesu produkcji, wydajniej zarządzać zamówieniami oraz monitorować produkcję w czasie rzeczywistym.

- Firmy działające w sektorze dóbr konsumenckich stawiają czoła coraz bardziej wymagającym regulacjom, mierzą się z koniecznością produkowania na skalę globalną tak, by sprostać zapotrzebowaniom lokalnym, oraz zmagają się z presją konkurentów, która może skutkować obniżeniem marż - powiedział Mats Friberg, wiceprezes i dyrektor Zarządzający dla Regionu Skandynawskiego, Siemens Digital Industries Software. - The Absolut Company wie, że digitalizacja jest niezbędna to tego, aby utrzymać pozycję lidera w tej poddawanej ciągłym zmianom branży. Doceniamy zaufanie, jakimi obdarzone zostały nasze rozwiązania i będziemy blisko współpracować z The Absolut Company - spółką, która konsekwentnie zmierza ku temu, by stać się całkowicie cyfrowym przedsiębiorstwem.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Siemens

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama