Skaner eviXscan 3D Heavy Duty Optima przyspiesza projektowanie brył

Skaner eviXscan 3D przyspiesza projektowanie brył Evatronix

Firma MAEM wykorzystuje skaner eviXscan 3D do zadań związanych z inżynierią odwrotną. Urządzenie pomiarowe wyprodukowane przez firmę Evatronix wspiera oraz przyspiesza proces projektowania brył.

Praca skanera jest szczególnie istotna przy detalach trudno mierzalnych, których kształt wpływa na parametry pracy poszczególnych urządzeń oraz jakość oferowanego produktu. Wartość dodaną wdrożenia skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima stanowi z kolei wsparcie techniczne i pomoc oferowane przez specjalistów z firmy Evatronix.

Zastosowanie skanera eviXscan 3D umożliwia uzyskanie dokładnego odwzorowania geometrii wdrażanych detali. Za przykład może posłużyć wirnik, w przypadku którego dokładność odwzorowania łopatek wpływa na wydajność pompy. Innym detalem, w którym jakość odgrywa szczególną rolę, jest spirala dyszy. Odpowiednie wykonanie tego elementu wpływa bowiem na kąt zraszania oraz zakres natężeń przepływu medium.  

Implementacja rozwiązań eviXscan 3D usprawnia proces projektowania brył o skomplikowanych kształtach, a na dodatek wykorzystanie skanera eviXscan 3D Heavy Duty Optima nie tylko zwiększa dokładność odwzorowania, lecz także przyspiesza proces.

Źródło: Evatronix

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę