Światowa Wystawa Górnicza MiningEXPO

13.8.2015
Reklama
Reklama

Światowa Wystawa Górnicza MINING EXPO potrwa od 9 do 12 września. W nowoczesnym obiekcie wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu swoją ofertę zaprezentuje 270 wystawców a powierzchnia wystawy przekroczy 20 tys. m2. Wystawcy reprezentować będą 22 kraje, praktycznie z całego świata. Choć do rozpoczęcia wystawy pozostało już niecałe 30 dni wciąż zgłaszają się nowe  firmy.

Powierzchnia wystawy przekroczy 20 tys. m2. Wystawcy reprezentować będą 22 kraje, praktycznie z całego świata. Na specjalnie przygotowanych stoiskach, w tzw. pawilonach narodowych, ekspozycje grupowe przygotowują: Chiny - kilkanaście firm, Indie - ponad 20 firm, Wielka Brytania - 20 firm. W znakomitej większości są to firmy, które nigdy nie uczestniczyły w targach górniczych w Polsce. Ekspozycję grupową zaplanowały również Czechy i Szwecja.

Reklama

Górnicze EXPO to doskonała okazja do dyskusji o promocji polskiego górnictwa w aspekcie współpracy międzynarodowej. Z tego właśnie powodu Trybuna Górnicza zaangażowała się w merytoryczne przygotowanie konferencji, poświęconych tej tematyce. Drugi dzień Wystawy (10 września 2008) odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki. Wystawcy i zaproszeni goście będą mieli okazję uczestniczyć tego dnia w konferencji dotyczącej m.in. strategii rządowej dla sektora górnictwa węgla kamiennego oraz planowanych inwestycji w górnictwie węgla kamiennego w latach 2008-2015. Trzeciego dnia wystawy (11 września 2008), odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa, na konferencji omawiana będzie m.in. strategia prywatyzacji polskiego górnictwa. Zaprezentowane zostaną także możliwości pozyskania środków na rozwój firm wydobywczych poprzez Giełdę Papierów Wartościowych.

Reklama

W programie wystawy znalazły się również specjalne ekspozycje, przygotowane przez Muzeum Górnictwa z Zabrza - "Polskie aparaty ratownicze" i "Dziedzictwo techniki górniczej". Dla uczestników MINING EXPO organizatorzy przygotowali wycieczki do zabytkowej sztolni "Królowa Luiza" i zabytkowej kopalni "Guido" w Zabrzu.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama