System ekstrakcji dymu od firmy ULT

ULT AG
Reklama
Reklama

ULT zaprezentował kolejny produkt serii ULT 200.1 – jest to LAS 200.1. Kompaktowy i mobilny system odsysania dymu laserowego charakteryzuje się przede wszystkim nową koncepcją filtra, która znacznie zwiększa skuteczność usuwania zanieczyszczeń.

Nowo zaprojektowany pakiet filtra wstępnego z matą filtracyjną i filtrem panelowym pozwala znacznie wydłużyć żywotność całego systemu, co skutkuje znacznie niższymi kosztami eksploatacji w długim okresie. Zastosowanie gruboziarnistych filtrów pyłu oraz drobnego pyłu zgodnie z ISO 16890 znacznie wydłuża żywotność filtra głównego H14. 

Reklama

Atut w postaci różnorodnych filtrów

Użytkownicy czerpią korzyści nie tylko z wyższego stopnia separacji, ale także z powietrza wylotowego o jeszcze niższej zawartości cząstek stałych <0,005%. Modułowość systemów odciągowych umożliwia wysoki stopień elastyczności w odniesieniu do zmieniających się warunków procesu, ponieważ jednostki są wyposażone w różne rodzaje filtrów, zgodnie z wymaganiami. LAS 200.1 może być wyposażony w maksymalnie cztery elementy detekcyjne, takie jak ramiona odciągowe lub węże (DN 50, 75, 80).

Specjalnie opracowana technologia ecoflow CS® automatycznie zwiększa i zmniejsza moc ssania urządzenia w zależności od liczby użytych punktów ekstrakcji. Dzięki temu zintegrowanemu utrzymaniu stałej próżni i wybieranym zakresom ciśnienia, zdolność ekstrakcji systemu może być elastycznie dostosowana do odpowiednich warunków pracy. Ponadto technologia ta może automatycznie kompensować straty ciśnienia powodowane przez obciążone filtry.

Reklama

Dodatkowe możliwości

Zintegrowany interfejs M12 umożliwia komunikację z systemem przetwarzania laserowego wyższego poziomu. Możliwe jest więc, że system ekstrakcji zostanie uruchomiony tylko podczas aktywnego użytkowania urządzenia laserowego. Oszczędza to koszty i jest znacznie wygodniejsze dla operatorów systemu.

Dalszą wartość dodaną oferuje bogate portfolio oryginalnych akcesoriów, które zostały specjalnie zaprojektowane dla urządzeń serii ULT-200.1. W ten sposób użytkownicy instalacji oszczędzają czasochłonnego wyszukiwania odpowiednich akcesoriów.

Źródło: ULT AG

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama