Szlifierka Okamoto umożliwia pracę po jednokrotnym zamocowaniu

Okamoto
Reklama
Reklama

Okamoto, producent szlifowania, oferuje wysokoprecyzyjną szlifierkę UGM3100NC. Dzięki automatycznie obrotowej osi B, w którą wyposażone jest urządzenie, można  szlifować płaszczyzny oraz powierzchnie walcowe i wewnętrzne po jednokrotnym zamocowaniu.

Maksymalna wydajność, stabilna konstrukcja i prosta obsługa – UGM3100NC to uniwersalna szlifierka przeznaczona do wysokowydajnego szlifowania również złożonych elementów. Przyczyniają się do tego trzy różne typy wrzecion, automatyczna oś B oraz bardzo łatwa obsługa za pomocą interaktywnego interfejsu.

Reklama

Innowacyjne rozwiązania

- Warto zwrócić uwagę na unikanie niepożądanych drgań oraz oddziaływania czynników termicznych na komponenty maszyny. Łoże maszyny w kształcie litery T składa się bowiem z jednego kawałka specjalnego, odpornego na zginanie odlewu mineralnego Okamoto. Stabilizowane temperaturowo wrzeciona o budowie wkładkowej oraz niewystające prowadnice również zapobiegają rozszerzaniu termicznemu i symetrycznemu - mówi Kamil Guttmann z działu sprzedaży w Okamoto.

Inna zaleta maszyny to podwójne prowadnice podłużne V. Przejmują one siły szlifowania znacznie lepiej niż powszechnie stosowane prowadnice płaskie V oraz wspierają całościową koncepcję szlifowania bez drgań i wibracji. Również wstępnie napięte, napędzane bezpośrednio wrzeciona kulowe wraz z powlekanymi prowadnicami ślizgowymi zapewniają spokojną, bezawaryjną pracę na dużych prędkościach. Ściernice i wrzeciona są napędzane serwomotorami AC. Bezstopniowa regulacja prędkości obrotowej jest standardowa i wspiera całościową koncepcję wysoce precyzyjnej produkcji.

Powiązane firmy

Reklama

Czym wyróżnia się szlifirka Okamoto?

Głowica szlifierska jest wyposażona w dwie duże ściernice do szlifowania powierzchni walcowej i czołowej oraz w jedno wrzeciono do szlifowania wewnętrznego. Oprócz tego wszystkie komponenty są zamontowane na automatycznej osi B, która umożliwia kąt obrotu wynoszący od +0 do -240°. Minimalny skok regulacji wynosi 0,0001°. Niewymagający dużych nakładów na konserwację silnik osi B z bezpośrednim napędem gwarantuje wysoką powtarzalność przy pozycjonowaniu. Rozstaw kłów wynosi maksymalnie 1000 mm, a maksymalna wysokość kłów 150 mm. Model UGM3100NC (3180 mm × 2750 mm × 1900 mm) jest standardowo wyposażony w bezstopniową regulację wrzecion szlifujących i wrzecion obrabianych elementów.

Za pomocą ekranu dotykowego sterownika Fanuc 10-stopniowy program szlifowania bezpiecznie, wyraźnie i szybko prowadzi operatora przez wszystkie ustawienia szlifowania i obciągania ściernic. Nawet szlifowanie skomplikowanych kształtów jest dzięki temu bardzo proste. - Dzięki różnym typom wrzecion zapewniona jest bardzo wysoka produktywność. Przez to obrabiane elementy można szybko i wydajnie szlifować po jednokrotnym zamocowaniu. Szeroki wybór wyposażenia gwarantuje skonfigurowanie maszyny zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta - dodaje Kamil Guttmann.

Źródło: Okamoto

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama