Szybka integracja CAD/CAM z produkcją

Kennametal
Reklama
Reklama

Cyfrowe dane i wiedza narzędziowa dostępne poprzez chmurę sprzęgają się z najnowocześniejszym systemem kontroli zapasów narzędzi w celu optymalizacji i zwiększenia produktywności zakładów.

Posiadanie potwierdzonej dostępności narzędzi w trakcie planowania procesów może stanowić kluczowy element umożliwiający oszczędności czasu w przypadku realizacji ważnych prac i unikanie przestojów oraz kosztownych nocnych dostaw.

Opierając się na koncepcji “Different Thinking is Better Thinking”, Kennametal kontynuuje wykorzystywanie zwiększającego produktywność potencjału NOVO poprzez nową usługę oferującą kombinację zautomatyzowanego systemu zarządzania zapasami narzędzi ToolBOSS z cyfrowymi danymi i wiedzą procesową NOVO dostępnymi poprzez chmurę.

Reklama

Rozwiązania zorientowane na rynek
Olbrzymia presja wymuszająca pozostawanie konkurencyjnym w branży i kontrola kosztów w połączeniu ze zwiększającymi się niedoborami wykwalifikowanych pracowników kształtują dzisiejsze i przyszłe sposoby zarządzania i funkcjonowania zakładów obróbczych. Rozwiązania ToolBOSS i NOVO zostały zainspirowane przez potrzeby klientów z branży obróbki, którzy szukają bezproblemowej i płynnej integracji w czasie rzeczywistym programów CAD/CAM z poziomem produkcji. Ostatnie badania wskazują, że do 70% menedżerów produkcji skupia się na inicjatywach z zakresu danych produkcyjnych, które zwiększają wydajność operacyjną i biznesową, przyspieszają czas wejścia produktu na rynek oraz zapewniają natychmiastowy dostęp do danych z maszyn znajdujących się w zakładzie. Dzięki najnowszej wersji oprogramowania użytkownicy korzystający z systemu ToolBOSS za pomocą chmury mogą obecnie używać NOVO w celu podglądu czy proponowana pozycja do planu procesowego jest już dostępna na wyposażeniu ToolBOSS, co sprawia, że zarówno plany jak i budżety stają się bardziej wydajne zarówno pod względem czasu jak i kosztów. „ Dzięki dodaniu uwierzytelnień ToolBOSS do swoich profili użytkownika, klienci mogą łatwo porównać listę wyposażenia w lokalnych jednostkach ToolBOSS z opracowanymi planami procesowymi” – wyjaśnia Daniel Gillig, menedżer Global Services ToolBOSS w firmie Kennametal. „Klienci są w stanie lepiej wizualizować pozycje już znajdujące się w zakładzie.”

Reklama

Połączenie wydajnych rozwiązań
Unikatowe połączenie ToolBOSS-NOVO zapewnia klientom możliwość szybkiego zidentyfikowania optymalnego narzędzia (wybranego na podstawie dostępnej technologii przemysłowej) i oszacowanie odpowiedniej dostępności narzędzi, co przenosi klientów od fazy projektowania do poziomu zakładu w najkrótszym możliwym czasie, zapewniając jednocześnie najbardziej wydajną opcję narzędzi skrawających. Połączenie to ułatwia także zamawianie nowych narzędzi, tworzenie bezpiecznej kopii zapasowej danych oraz przeprowadza proaktywną kontrolę diagnostyczną a także aktualizację do systemu ToolBOSS. Dzięki kombinacji tych potężnych narzędzi klienci mogą oczekiwać około 20-50% oszczędności czasu w zakresie wycen, programowania, konfigurowania i realizacji procesów obróbki w porównaniu do tradycyjnie pofragmentowanego podejścia wymagającego wysokich poziomów umiejętności w obszarach wyboru narzędzi, aplikacji i integracji danych.

Kennametal ToolBOSS Vending Solutions planuje etapami wprowadzać na rynek rozwiązanie ToolBOSS-NOVO, rozpoczynając od Stanów Zjednoczonych i stopniowo rozszerzając ekspansję na inne regiony świata w ciągu 18 miesięcy. „Ta innowacja opiera się na naszym rozwiązaniu zarządzania narzędziami ToolBOSS i zapewnia typ usług o wartości dodanej, który oczekują nasi klienci - umożliwiający im bardziej wydajne programowanie nowych prac, jak również wydajne realizowanie tych samych codziennych zadań w swoich zakładach. Nasza wizja obejmuje coraz większe wykorzystanie tego typu cyfrowych rozwiązań, co pomoże naszym klientom w pełni optymalizować swoje operacje - komentuje Jeswant Gill, wiceprezes i wiceprezes wykonawczy segmentu przemysłowego Kennametal,

 

www.kennametal.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama