Tajwańscy producenci w Polsce

TAITRA

W dn. 30 listopada b.r. w Warszawie odbyły się spotkania B2B w ramach Tajwańskiej Misji Handlowej (Taiwan Smart Manufacturing and Hardware Trade Mission).  Przedstawiciele 25 tajwańskich przedsiębiorstw, reprezentujących głównie branżę produkcyjną i metalową, mieli możliwość spotkania z potencjalnymi partnerami ze strony polskiej, zarówno w formie bezpośredniej, jak i online. 

W sumie na spotkania zgłosiło się 48 polskich przedsiębiorców, a kontaktów biznesowych pomiędzy firmami było aż 214. Była to znakomita okazja do bezpośrednich rozmów, poznania oferty i możliwości współpracy. Szacuje się podpisanie umów handlowych na łączną kwotę 4 mln USD.

TAITRA

Tajwańska gospodarka należy do jednych z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych na świecie. Reprezentanci firm z Tajwanu przybyli do Polski w celu nawiązania nowych kontaktów biznesowych z polskimi odbiorcami. Wśród delegatów znaleźli się producenci m.in. narzędzi, elementów złącznych, wyrobów metalowych i z tworzyw sztucznych na zamówienie, maszyn spersonalizowanych (w tym do pakowania), do produkcji kubków, spożywczych, do produkcji elementów złącznych, jak również świadczący usługi obróbki metali i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz dostawcy pozostałych artykułów takich jak: wózki transportowe, koła transportowe, łożyska, akumulatory, transformatory, cewki, zasilacze, stopy poziomujące, złącza, formy wtryskowe, organizery z tworzyw sztucznych itd.

TAITRA

Kolejny dzień to wizyty tajwańskiej delegacji w PAIHu oraz m.in. w jednej z najnowocześniejszych odlewni żeliwa w Europie.
Organizatorem wydarzenia była TAITRA – największa na Tajwanie, sponsorowana przez rząd i stowarzyszenia handlowe organizacja non profit, której misją i zadaniem jest wspieranie współpracy gospodarczej pomiędzy Tajwanem a innymi krajami na całym Świecie. Polski oddział TAITRA jest jednym z ponad 60-ciu i prężnie działa w kierunku zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami. Współorganizatorem wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Przedsiębiorcy zainteresowani bliższą współpracą z tajwańskimi dostawcami mogą zgłaszać się do warszawskiego przedstawicielstwa TAITRA w celu uzyskania pomocy w pozyskaniu kontaktu do dostawców konkretnych produktów na Tajwanie.

Żródło: Taipei World Trade Center Co., Ltd. Przedstawicielstwo w Polsce

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę