Targi Hannover Messe 2020 nie odbędą się

Hannover Messe

W tym roku nie odbędą się targi Hannover Messe. Ze względu na coraz bardziej krytyczną sytuację związaną z pandemią Covid-19 organizatorzy tego wydarzenia podjęli dziś decyzję, że tegoroczna edycja jednych z największych targów przemysłowych na europejskim rynku nie dojdzie do skutku. Następna edycja Hannover Messe odbędzie się w kwietniu 2021 r.

Przypomnijmy, że targi Hannover Messe zostały najpierw przełożone z kwietnia br. na lipiec (13-17 lipca 2020 r.), jednak z uwagi na niepewną sytuację, wprowadzane ograniczenia podróży i spotkań grupowych organizator (Deutsche Messe) podjął decyzję o całkowitej rezygnacji z organizacji targów w tym roku.

Duży wpływ na podjętą decyzję ma również kryzysowa sytuacja, jaka dotyka większość gospodarek oraz przedsiębiorstw z przemysłu wytwórczego – głównych wystawców na Hannover Messe. Popyt i sprzedaż w niemieckim przemyśle maleją, co przekłada się na wąskie gardło w dostawach, przerwy w produkcji i skrócenie czasu pracy pracowników.

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój pandemii Covid-19 i znaczne ograniczenia życia publicznego i gospodarczego, Hannover Messe nie może odbyć się w tym roku – powiedział dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe. – Nasi wystawcy, partnerzy i cały nasz zespół zrobili wszystko, co w ich mocy, aby targi się odbyły, ale dzisiaj musimy zaakceptować fakt, że w 2020 r. nie będzie możliwe zorganizowanie najważniejszego wydarzenia przemysłowego na świecie.

To pierwsza taka sytuacja w 73-letniej historii targów Hannover Messe. Organizatorzy zapewniają jednak, że nie pozostawią przedsiębiorców samych w czasach kryzysu. Różne formaty internetowe umożliwią wystawcom i zwiedzającym Hannover Messe wymianę informacji o nadchodzących wyzwaniach i rozwiązaniach technologicznych. Na platformach internetowych będą prowadzone interaktywne wywiady z ekspertami, dyskusje panelowe i prezentacje.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu między osobami i już nie możemy się doczekać zakończenia pandemii – mówi Köckler. – Ale szczególnie w czasach kryzysu musimy być elastyczni i działać pragmatycznie.

Anulowanie targów Hannover Messe 2020 jest decyzją niefortunną, ale jedyną słuszną. Przemysł maszynowy musi teraz skoncentrować się na zminimalizowaniu konsekwencji pandemii we własnych działaniach. W kwietniu 2021 r. inżynierowie wrócą z pełną mocą do Hanoweru – dodał Thilo Brodtmann, dyrektor wykonawczy Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Mechanicznego (VDMA).

Targi Hannover Messe 2021 odbędą się w terminie 12-16.04.2021 r.

Źródło: Hannover Messe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę