Targi INNOFORM ponownie wskażą kierunki rozwoju branży

INNOFORM

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM organizowane w Bydgoszczy to fenomen, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu. Kolejna, czwarta już edycja odbędzie się w dniach 3-5 marca 2020 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

W mieście swoją siedzibę ma 190 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i ok. 30 narzędziowni. Zatrudnienie znajduje łącznie ok. 4000 osób i wciąż rośnie zapotrzebowanie na nowych wykwalifikowanych pracowników. Wraz z rozwojem firm, rozwijają się targi, które pozwalają na integrację branży, wymianę kontaktów i budowę trwałych relacji.

Wydarzenie branży metalowej

W ciągu trzech dni można pozyskać nowych Klientów - decydentów, którzy przyjeżdżają w konkretnym celu: poznać nowości i wdrożyć je w swojej firmie, uzupełnić park maszynowy i nawiązać współpracę z podwykonawcami. - W zeszłym roku byliśmy na Targach INNOFORM po raz pierwszy. Po wydarzeniu, w przeciągu 2-3 miesięcy, udało się sfinalizować kontrakty na sprzedaż 3 maszyn! Zalążek tych rozmów pojawił się tu, na targach. Czułem, że ta edycja już od pierwszej minuty trwania będzie bardzo udana. Nie pomyliłem się -  na naszym stoisku cały czas mieliśmy Klientów. Co więcej, spotkaliśmy takie firmy, których nie spotkalibyśmy nigdzie indziej! – podsumował minioną edycję Mateusz Haberski z firmy High Technology Machines. Z każdym dniem lista wystawców rośnie. Wystawcy zaprezentują m.in.: narzędzia specjalne, narzędzia skrawające do obróbki metali​, wykrojniki, tłoczniki, technologie, obrabiarki i urządzenia do obróbki ubytkowej, technologie, urządzenia i materiały do inżynierii odwrotnej, przyrządy i urządzenia kontrolno-pomiarowe, wyposażenie zakładów przemysłowych​​ i wiele więcej. 

Wystawcy z całego świata

W programie towarzyszącym nie mogło zabraknąć cieszącej się niesłabnącą popularnością Giełdy Kooperacyjnej, która jest idealnym miejscem do podejmowania biznesowych rozmów i ich finalizacji. Każdego roku zainteresowanie budzi Strefa Usług Przemysłowych - specjalnie przygotowana część wystawy, skierowana do firm podwykonawczych, chcących pozyskać nowe zlecenia.

W młodości siła, dlatego program targów tworzony jest również z myślą o tych, którzy swoją przygodę z branżą dopiero rozpoczynają. – Zawsze chętnie witamy uczniów i studentów, którzy na targach mają możliwość poznania nowych technologii i zobaczenia w praktyce tego, o czym uczą się w trakcie zajęć szkolnych. Z czasem osoby te same znajdą zatrudnienie w firmach wystawców lub może założą własną działalność. Od pierwszej edycji targów organizujemy zwiedzanie wystawy ze specjalistami, którzy pokazują uczniom najciekawsze maszyny i dzielą się wiedzą – powiedziała Beata Łoś, Komisarz Targów.

Tak jak region kujawsko-pomorski jest liderem w wytwarzaniu narzędzi na światową skalę, tak Międzynarodowe Targi Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM są numerem jeden wśród wydarzeń o tej tematyce w naszym kraju. Już dziś warto zarezerwować sobie czas, aby w marcu odwiedzić Bydgoszcz.

Źródło: INNOFORM

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę