Targi ITM Industry Europe inne niż zawsze

Targi ITM Industry Europe inne niż zawsze ITM

Opadająca fala pandemii daje nadzieję, że branża targowa będzie mogła powrócić do swojej normalnej działalności. Zapowiedzią powrotu do tej normalności ma być m.in. tegoroczna edycja targów ITM Industry Europe, która jednak będzie nieco inna niż wcześniejsze edycje tego wydarzenia.

Jak zapewniają organizatorzy, tegorocznej ekspozycji ITM Industry Europe towarzyszyć będzie nie tylko ciekawy program wydarzeń, ale także nowa formuła łącząca tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań. Szykuje się wiele nowości, które z impetem wprowadzają targi w erę cyfrową. Jednocześnie nie zabraknie sprawdzonych rozwiązań wyczekiwanych od miesięcy przez wystawców i zwiedzających.

Wirtualne spotkania branży przemysłowej

Przez ostatnie miesiące epidemia mocno wpłynęła na otaczającą rzeczywistość. Bezpośrednie spotkania zostały w dużej mierze zastąpione przez komunikację online. Również targi ITM Industry Europe dostosowały swoje działania do tych zmian. 

Nie mogąc organizować targów, a znając oczekiwania naszych wystawców i zwiedzających, skupiliśmy się na wydarzeniach online, które wpisywały się w aktualne potrzeby branży. Spotkaliśmy się w sieci już kilkukrotnie w ramach cyklu ITM_talks oraz stworzyliśmy INDUSTRYonline – platformę wirtualnych wydarzeń dla przemysłu – podsumowuje ostatnie miesiące Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe. 

Rozmowy ITM_talks prowadzone ze studia Grupy MTP były już czterokrotnie transmitowane na żywo. Do udziału zapraszano liderów przemysłu, biznesu i nauki, poruszano najgorętsze tematy w branży.

Optymistyczne prognozy dla branży

Ostatnie dane rynkowe pokazują, że polski przemysł miniony rok przeszedł w miarę bezproblemowo.

Takie informacje bardzo nas cieszą. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi wystawcami i to, czego aktualnie wszystkim brakuje, to bezpośrednie spotkania i możliwość zaprezentowania swoich rozwiązań na żywo. Mam nadzieję, że firmy z branży przemysłowej będą miały taką szansę podczas najbliższej edycji targów ITM Industry Europe. Proponujemy w tym roku wystawcom oraz uczestnikom formę hybrydową. Spotkamy się zarówno w Poznaniu, w przestrzeni targowej jak i tej wirtualnej. Płyną już do nas także optymistyczne wieści z Włoch, które od czerwca zaczynają organizację targów – zapowiada Anna Lemańska-Kramer. 

Włochy łagodzą pandemiczne restrykcje i zapowiadają organizację pierwszych targów otwartych dla publiczności już w połowie czerwca, a kongresów i konferencji od lipca bieżącego roku. To dobra informacja dla całego przemysłu spotkań. Plan rozmrożenia włoskiej gospodarki od 26 kwietnia zapowiedział na konferencji prasowej premier rządu Mario Draghi. 

To optymistyczne wieści, na które czekała cała nasza branża – komentuje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Mam nadzieję, że malejące tempo pandemii pozwoli wkrótce podjąć podobną, odważną decyzję również polskiemu rządowi. 

Targi ITM Industry Europe stacjonarnie i online

Grupa MTP wdrożyła nowe narzędzie, które jest dedykowane zarówno wystawcom, jak i zwiedzającym. To specjalna platforma, służąca do spotkań online. Umożliwi dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców, niezależnie od usytuowania siedziby firmy. Z kolei zainteresowani taką ofertą kupcy będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej żeby online porozmawiać o interesujących produktach bezpośrednio z producentami.

Jesteśmy przekonani, że żadne rozwiązanie nie zastąpi klimatu bezpośrednich spotkań podczas targów. Jednak internetowa platforma będzie dodatkowym elementem, który wzbogaci ofertę ITM Industry Europe. Przetestowaliśmy to narzędzie już przy okazji innych wydarzeń i śmiało możemy je zarekomendować. Spotkania online dają możliwość poznania kontrahentów z całego świata i zdobycia nowych rynków zbytu. Platforma nie tylko pozwoli na stworzenie urozmaiconej wizytówki firmy, ale spełni również funkcję precyzyjnego wyszukania potencjalnych partnerów biznesowych i ułatwi kontakt. Ponadto każdy użytkownik będzie mógł na bieżąco śledzić wydarzenia konferencyjne odbywające się podczas targów. Zadbamy o transmisję live i późniejszy dostęp do wszystkich materiałów video. Mogę zapewnić, że program będzie w tym roku bardzo bogaty, skupimy się szczególnie na transformacji technologicznej w nowej rzeczywistości – zdradza Anna Lemańska-Kramer.

Targi ITM Industry Europe potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021. W tym samym czasie odbędą się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST. 

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę