Targi ITM Industry Europe rozpoczęte

Targi ITM Industry Europe 2021 rozpoczęte Raven Media

Po kilkunastu miesiącach przerwy branża przemysłowa znowu może się spotkać w jednym miejscu. W Poznaniu rozpoczęły się właśnie targi ITM Industry Europe, które ponownie aspirują do miana największego wydarzenia branżowego w naszej części Europy.

Targi ITM Industry Europe wraz z targami Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – Targami Druku i Skanu 3D, Targami Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczym Focast otwierają sezon spotkań dla przemysłu. Odbędą się tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021.

Już od wtorku (31 sierpnia) wystawcy będą prezentować swoje nowości i flagową ofertę. Nie zabraknie też specjalistycznej dawki wiedzy. Program wydarzeń zapowiada się bardzo ciekawie.

targi iTM 2021

Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie, możemy ponownie powitać u nas setki firm z Polski i z zagranicy. Hale targowe znów zaczną tętnić życiem a nasi goście będą mogli zobaczyć pracujące maszyny, pokazy robotów oraz posłuchać ekspertów podczas odbywających się w czasie targów wydarzeń – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM  Industry Europe i 3D Solutions.

Pierwszy dzień tegorocznej edycji targów ITM (31 sierpnia) warto powitać na Scenie Trendów dla Przemysłu. To nowa inicjatywa Grupy MTP. Będzie miejscem wymiany doświadczeń oraz dyskusji na tematy z obszarów digitalizacji, wykorzystania danych w przemyśle oraz nowych trendów w kwalifikacjach. Nie zabraknie także miejsca poświęconego rozwiązaniom dla inteligentnych fabryk.

targi iTM 2021

Ważnym wydarzeniem tegorocznego programu targów jest bez wątpienia Kongres Industry Next (1-2 września). Udział w spotkaniu potwierdzili już Olga Ewa Semeniuk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Tadeusz Kościński, Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. W panelach wezmą także udział eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości. W pierwszym dniu planowane są wykłady, drugi dzień Kongresu wypełnią warsztaty.

Tradycją targów ITM jest kilkudniowy Poligon Umiejętności. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu, to jedyne wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania do nakładania farb proszkowych oraz przygotowania powierzchni za pomocą śrutowni oraz myjki.

targi iTM 2021

Sporo do zaoferowania organizatorzy mają także dla branży logistycznej, której poświęcone są targi Modernlog (pawilon 6). W tym wydarzeniu udział zapowiedzieli wystawcy w całej Polski, a na gości targowych czeka wiele atrakcji od premier produktowych po pokazy maszyn na żywo w strefie Innovations for Logistics (In4Log) czy konferencję Smart Warehouse.

Interesujące konferencje i prelekcje organizowane przez najważniejsze instytucje zajmujące się tematyką bezpieczeństwa i ochrony pracy w Polsce oraz ciekawe produkty i rozwiązania – to idea Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, który co dwa lata towarzyszy targom ITM. Ważnymi punktami programu będą konferencje zaplanowane na 31 sierpnia. Państwowa Inspekcja Pracy organizuje wydarzenie pt.: „Ergonomia przy pracach ręcznych oraz obsłudze monitorów ekranowych w pracy i w domu. Doświadczenia praktyków, wskazania nauki”. Z kolei Centralny Instytut Ochrony Pracy wzbogaci programu konferencją pt.: „Niebezpieczne substancje chemiczne, a bezpieczna praca".

targi iTM 2021

O nowe zlecenia branżowe, kontakty do podwykonawców oraz producentów najłatwiej będzie na Targach Kooperacji Przemysłowej Subcontracting (pawilon 6). Wydarzenie skupia się kojarzeniu zleceniodawców przemysłowych ze zleceniobiorcami podczas aranżowanych spotkań kooperacyjnych. Tegoroczną edycję targów wzbogaci dwudniowe (1-2 września) seminarium promujące polską branżę przemysłową, które obejmuje tematykę proeksportową, międzynarodową kooperację tworzenia nowych technologii materiałów kompozytowych oraz najważniejsze zasady skutecznego rozwoju eksportu.

Zainteresowani potencjałem technologii przyrostowych nie powinni przeoczyć ekspozycji targów 3D Solutions, będących częścią szerokiej oferty dla przemysłu ITM Industry Europe. Na zwiedzających czekają nie tylko nowości prezentowane na stoiskach, ale także specjalne pokazy. Możliwość wykorzystania skanerów 3d w inżynierii odwrotnej i kontroli jakości.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę