Targi KOMPOZYT-EXPO® przyspieszają

KOMPOZYT-EXPO
Reklama
Reklama

Z każdą kolejną edycją krakowskie Targi KOMPOZYT-EXPO® udowadniają, że nie bez przyczyny są jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej i w naszym kraju. 

Jeszcze więcej wystawców, mocniejsza reprezentacja międzynarodowych gości oraz niezwykłe wydarzenia towarzyszące – dwudniowe święto branży kompozytowej coraz bliżej. 6. edycja Międzynarodowych Targów Kompozytów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 25 i 26 listopada na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

Reklama

Następcy Roberta Kubicy w EXPO

Prestiż Targów KOMPOZYT-EXPO® ciągle wzrasta, m.in. przez wydarzenia towarzyszące. Tegorocznej edycji towarzyszy historyczne spotkanie. Po raz pierwszy w Polsce w ramach wystawy POLE POSITION EXHIBITION swoimi sukcesami oraz pojazdami pochwalą się najzdolniejsi polscy konstruktorzy bolidów, reprezentujący czołowe uczelnie techniczne w kraju. Młodzi, zdolni i perspektywiczni, należący do ścisłej czołówki projektantów na świecie, zajmują czołowe miejsca w prestiżowych zawodach organizowanych w Hiszpanii, Niemczech, USA czy Wielkiej Brytanii. Kontekst spotkania nie jest przypadkowy, bo ich znakomite osiągnięcia są ściśle związane z kompozytami.

Te z kolei z roku na rok zyskują na znaczeniu. Tegoroczna lista wystawców prezentująca najnowsze trendy w branży, produkty i usługi jest imponująca. Ofertę przedstawi rekordowa liczba ponad 200 firm z Polski i zagranicy – m.in. z Czech, Francji, Holandii, Japonii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, USA oraz Węgier. Spodziewanych jest też wielu gości z zagranicy. W zeszłym roku stanowili oni aż 20 proc. wszystkich zwiedzających.

Reklama

Od tkanin węglowych i żywic po mobilne jacuzzi

Wśród wielu nowości, z którymi będą mogli zapoznać się zwiedzający wymienić należy na pewno wysokiej jakości żywice epoksydowe i poliuretanowe, alternatywny dla acetonu rozpuszczalnik, tkaniny węglowe, żywice termoutwardzalne, prepregi, kleje konstrukcyjne, energooszczędne i higieniczne kompozyty, elastyczne rury kompozytowe, zbiorniki, kraty pomostowe czy hermetyczne przekrycia.

Na targach pojawią także gotowe produkty na bazie kompozytów, takie jak: pierwsza kamera termowizyjna w rozmiarze kieszonkowym z pełnym wyposażeniem, modele małych żaglowo – wiosłowo – motorowych łodzi, kabina sauny parowej (do zastosowania jako kabina łazienkowa) wielozadaniowa, wysoce odporna na czynniki atmosferyczne i chemiczne kładka pieszo-rowerowa oraz mobilne jacuzzi na przyczepie. Doskonałym uzupełnieniem oferty prezentowanej na stoiskach będzie tradycyjna wystawa Kompozyt Life Art Gallery, w której firmy zaprezentują końcowe produkty wytworzone w oparciu o materiały i usługi wystawców. Wśród nich m.in. kabina tramwajowo-pociągowa, kajak do gry w piłkę wodną oraz toaleta Pendolino. Najlepsze prezentowane produkty powalczą tradycyjnie o Nagrody Targów KOMPOZYT-EXPO®.

Kompendium wiedzy

Ale krakowskie Targi KOMPOZYT-EXPO® słyną nie tylko z powodu udanych i międzynarodowych kontaktów biznesowych nawiązywanych między uczestnikami, ale także z bogatego programu towarzyszącego obejmującego prezentacje techniczne oraz warsztaty. Wśród nich m.in. „Obliczenia i badania konstrukcji kompozytowych", "Wytwarzanie i właściwości (bio)kompozytów" oraz warsztaty ze Skanowania 3D i druku 3D dla sektora przemysłowego

Dwa najważniejsze dni w roku

Nowością tegorocznej edycji jest także zmiana terminu, a dokładnie rzecz ujmując, dni w tygodniu. Wsłuchując się w sugestie wystawców, organizatorzy wydarzenia – Targi w Krakowie, zdecydowały, że 6. edycja KOMPOZYT-EXPO® odbędzie w środę i czwartek (a nie jak dotychczas w czwartek i piątek), czyli w dniach 25-26 listopada 2015 r.

Z dumą i ogromną satysfakcją patrzę na to, jak Targi KOMPOZYT-EXPO® rozwinęły się od pierwszej edycji i jak wraz z Targami rozwinęli się wystawcy. Przed nami największa, ale i najpiękniejsza edycja wydarzenia. Imponujące stoiska, wystawa Kompozyt Art Gallery, strefa bolidów oraz niezwykle ciekawa część naukowo-szkoleniowa. Mamy nadzieję, że zbliżająca się 6. edycja Targów potwierdzi fakt, że z roku na rok skracają one dystans do najlepszych światowych wydarzeń dedykowanych branży kompozytów – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie i dodaje – Zapraszam do EXPO Kraków!

Szczegółowe informacje o wystawcach, programie towarzyszącym, a także aktualny plan hali można znaleźć na stronie organizatora www.kompozyty.krakow.pl.

Do 20 listopada 2015 r. można także otrzymać bezpłatny bilet wstępu na targi, wypełniając formularz rejestracyjny na stronie internetowej www.kompozyty.krakow.pl/rejestracja. Zapraszamy.

Źródło: Materiał organizatora

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama