Targi Plastpol ważnym wydarzeniem dla branży przetwórczej

Targi Plastpol ważnym wydarzeniem dla branży przetwórczej Targi Kielce

Polska już teraz ma silnie rozwinięty sektor przetwórczy, zatrudniający ponad 200 tys. osób. Według danych Plastics Europe, wielkość lokalnej produkcji tworzyw szacuje się na 1,7 mln ton. Duża część zapotrzebowania pokrywana jest surowcami z importu. Dlatego też organizowane w tym kraju Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol stanowią popularny cel podróży firm szukających okazji do inwestycji i rozwoju – mówi Jacek Szczerba, ekspert branżowy, reprezentujący Tworzywa.pl.

Tegoroczna edycja Targów Plastpol zapowiada się jako wydarzenie skupiające w sobie przedstawicieli każdego zakątka świata. Obecnie do targów Plastpol zgłoszone jest ponad 500 firm. Wydarzenie już teraz zajmuje wszystkie pawilony wystawiennicze kieleckiego ośrodka. Swoje produkty i usługi wystawią m. in. firmy z Turcji, Włoch, Indii, Iranu, Portugali, Niemiec i nie tylko.

Z kolei azjatyckie firmy przetwórcze za pomocą targów Plastpol chcą odbudować swoją pozycję w Europie. Po trzech latach nieobecności Kielce odwiedzą przedstawiciele z takich krajów jak Japonia, Tajwan czy Chiny, które pojawią się z ogromną ofertą, mającą ponownie wybudzić zainteresowanie kontrahentów po pandemii.

Wiedza merytoryczna podczas Plastpolu

Rok 2023 w branży upłynie pod znakiem zamkniętego obiegu produkcyjnego. Obecna technologia pozwala na stworzenie maszyn operujących praktycznie bezpośrednio na plastiku z odzysku. To ogromna zmiana i dobra wiadomość dla sektora przetwórczego, ponieważ pozwala na całkowitą zmianę myślenia o przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Przemysł tworzyw sztucznych nieustannie rozwija nowe technologie, które usprawniają proces produkcyjny, obejmując więcej materiałów pochodzących z recyklingu, mniej materiałów, projekty umożliwiające recykling i lepszą wydajność w celu lepszej ochrony żywności i napojów, znacznie zmniejszając ilość odpadów – mówi Matt Seaholm, prezes organizacji Plastics Industry Association.

Swoją wiedzą podzielą się także włoscy przedstawiciele branży. Uczestnicy targów Plastpol będą mogli wziąć udział w seminarium dotyczącym perspektyw czekających na włoski przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych. Co istotne, zgodnie z danymi firmy Amaplast, Polska jest trzecim rynkiem dla włoskiej branży przetwórczej, co stawia ten kraj wyżej, niż m. in. Chiny.

Tak jak od wielu lat wydarzeniem towarzyszącym 27. edycji Targów Plastpol w Kielcach będzie Seminarium Techniczne Plastech Info. Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 24 maja. Motywem przewodnim będzie hasło „Zaawansowane materiały polimerowe – technologie, przetwórstwo, aplikacje”.

Podczas Plastopolu 2023 roczny raport branżowy przedstawi Fundacja PlasticsEurope Polska. Dodatkowo, wspólnie z Fundacją dwie konferencje organizuje Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy. Tematami spotkań będą „Koalicja na rzecz recyklingu tworzyw sztucznych” oraz „Cyrkularne surowce i produkty”.

XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się 23-26 maja 2023 w Targach Kielce.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę