Targi STOM 2019. Wystawcy zachwyceni: „To najlepsze targi w Polsce”

Raven Media

Tegoroczne targi STOM nie tylko zgromadziły rekordową liczbę blisko 900 wystawców, ale także pobiły rekord frekwencyjny ustanowiony przed rokiem. Choć oficjalnych statystyk jeszcze nie ma, to już teraz wiadomo, że kielecką imprezę odwiedziło blisko 15 tys. gości.

Tegoroczne targi STOM były największą imprezą organizowaną dotąd przez Targi Kielce. W tym roku na powierzchni 15 tys. m2 swoje produkty i rozwiązania zaprezentowało ponad 700 firm z kilkunastu krajów z całego świata. Targi odwiedziło blisko 15 tys. gości.

 

– Targi STOM udowodniły, że są największą i najważniejszą imprezą branżową w tej części Europy. Wystawcy m.in. z Turcji, Niemiec, Włoch, Czech czy USA gwarantują, że ta impreza w przyszłym roku będzie jeszcze większa – liczy Piotr Pawelec, menedżer projektu.

Swojego zadowolenia nie ukrywali także wystawcy, którzy byli zaskoczeni przede wszystkim olbrzymią liczbą gości, zwłaszcza pierwszego i drugiego dnia targów.

– Tegoroczna edycja targów STOM przerosła nasze oczekiwania. Liczba gości, którzy odwiedzili nasze stoisko, to był jakiś szał. Te targi to chyba najlepsze branżowe wydarzenie w tej chwili w Polsce – podkreśla Marzena Rosa z firmy DIG Świtała.

Marcin Rybicki, właściciel AJAN Polska, przekonuje, że dla jego firmy były to „trzy mocne dni”. – Po raz kolejny spełniły one nasze oczekiwania, a były one dosyć wysokie. To, co nas zaskoczyło, to liczba osób, które przyszły w tym roku. Z tego co mi wiadomo, liczba osób odwiedzających prawie się podwoiła względem ubiegłego roku. Natomiast to, co jest w tym wszystkim najważniejsze, to „jakość” tych klientów, bo są to ludzie mocno zainteresowani zakupem. W mojej opinii targi STOM to jedne z najlepszych targów w Polsce – dodaje Rybicki.

W podobnym tonie wypowiada się Dariusz Wabik, sales manager w FANUC Polska: – Na tegorocznych targach STOM odwiedziło nas bardzo dużo nowych klientów, z konkretnymi problemami i konkretnymi zapytaniami. Bardzo się cieszę, bo mogliśmy odpowiedzieć na te pytania i mamy dla nich rozwiązania. Cieszymy się też, że przy pomocy tych kontaktów będziemy mogli wspierać polskich przedsiębiorców, żeby skuteczniej konkurowali ze swoimi chociażby zachodnimi konkurentami.

Firma Uni-Kat po raz pierwszy na targach STOM wystawiła się z dużo większym stoiskiem niż zwykle, co okazało się strzałem w dziesiątkę. – Dzięki temu zostaliśmy zauważeni przez wielu klientów, którzy do tej pory nie mieli o nas pojęcia. Dla nas te targi są w pewnym sensie odkryciem, że tego typu rzeczy się dzieją – podsumował Artur Majchrzak, prezes zarządu i konstruktor w Uni-Kat.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę