Targi STOM 2021 ze zmienionym terminem

Targi STOM 2021 ze zmienionym terminem Targi Kielce

Choć wszyscy mamy nadzieję, że pandemia koronawirusa zacznie powoli odpuszczać, to jednak wiosenne wydarzenia wciąż stoją pod sporym znakiem zapytania. Dlatego też organizatorzy Przemysłowej Wiosny, czyli targów spod znaku STOM, postanowili przenieść to wydarzenie na październik, zmieniając jednocześnie jego hasło na Przemysłową Jesień.

Terminy poszczególnych wydarzeń wystawienniczych organizowanych w Targach Kielce w 2020 r. uzależnione były przede wszystkim od sytuacji epidemiologicznej. We wrześniu udało się zorganizować targi spod znaku STOM, natomiast targi odlewnicze METAL, odbywające się dotychczas w cyklu dwuletnim, po konsultacjach z parterami i wystawcami przeniesiono na 2021 r.

Jak podkreślają przedstawiciele Targów Kielce, perspektywa szczepień przeciwko koronawirusowi pozwala nieco bardziej pozytywnie spojrzeć w przyszłość. Targowy kalendarz mimo wszystko ciągle jednak będzie wymagał niestandardowych działań, dostosowanych do panującej sytuacji.

Najbardziej optymalnym terminem organizacji ww. przemysłowych wydarzeń będzie po raz kolejny jesień 2021 r. Jednocześnie w tym czasie odbędą się przedsięwzięcia wchodzące w skład cyklu każdej gałęzi przemysłu. Należą do niego: STOM-TOOL (obrabiarki i narzędzia), STOM-BLECH & CUTTING (obróbka blach i cięcie), STOM-LASER (technologie laserowe), STOM-ROBOTICS (robotyzacja i automatyzacja), EXPO-SURFACE (obróbka powierzchni), CONTROL-STOM (technologie pomiarowe), KIELCE FLUID POWER (pneumatyka), SPAWALNICTWO, TEiA (elektronika specjalistyczna), WIRTOPROCESY (prototypowanie), DNI DRUKU 3D, ale również Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, w tym Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH.

Mamy ogromną nadzieję, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa do czasu organizacji tych wydarzeń ustabilizuje się i pozwoli na realizację tych przedsięwzięć w ustalonym terminie i pełnym wymiarze. Dochodzą do nas sygnały przede wszystkim od parterów wydarzeń, ale także wystawców, że branży brakuje bezpośrednich spotkań i możliwości zapoznania się na żywo z nowymi technologiami. Zarówno imprezy spod znaku STOM, jak i Targi METAL od wielu lat stanowią miejsce, które łączy ludzi i innowacje całego świata. Właśnie to wpływa na ich międzynarodowy sukces i prestiż. Organizacja wydarzeń jesienią wydaje się najbardziej dogodnym terminem mając na uwadze obecną sytuację – mówi Piotr Pawelec, manager projektów. 

Przyszłoroczna edycja targów STOM oraz METAL odbędzie się w dniach od 19 do 21 października 2021 r.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę