Targi STOM przeniesione na wrzesień

Raven Media

W związku z zagrożeniem koronawirusem (COVID-19) oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi imprez masowych organizatorzy „Przemysłowej Wiosny” w Kielcach podjęli decyzję o przeniesieniu tego wydarzenia na wrzesień.

Jak możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie, decyzję taką podjęto w trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, a także po konsultacjach z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem, prezydentem Kielc Bogdanem Wentą oraz Świętokrzyskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Ciurą.

W skład cyklu „Przemysłowa Wiosna” wchodzą: Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, Obróbki Blach i Cięcia STOM BLECH & CUTTING, Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, Salon Robotyki Przemysłowej STOM-ROBOTICS, Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO, Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER, Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, Targi Elektroniki i Automatyki TEiA oraz Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY a także DNI Druku 3D.

W ubiegłym roku wystawy te odwiedziło niemal 17 tysięcy osób. I choć targi nie są kwalifikowane według polskiego ustawodawstwa jako impreza masowa, to jednak skala tego wydarzenia była jednym z czynników, które budziły obawy organizatorów w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS – CoV-2, wywołującego chorobę Covid – 19.

Od kilku dni do organizatorów napływały sygnały od wystawców, obawiających się o powodzenie wydarzenia, którego przebieg mogła zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Wiodące firmy w kraju pod znakiem zapytania stawiały wręcz swój udział w wiosennych targach. Wpłynęło bardzo wiele próśb od wystawców o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zakażeniem koronawirusem będzie niższe.

Dodajmy, że w tym roku w Targach Kielce odbyły się już cztery duże wydarzenia targowe: wystawa gołębi, Targi Artykułów dla Matki i Dziecka Kid’s Time, Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex oraz zeszłotygodniowe kontraktacje Polskich Składów Budowalnych.

Pomimo ogromu pracy, jaki włożyliśmy w organizację wszystkich jedenastu wydarzeń „Przemysłowej Wiosny” oraz poniesionych kosztów jako nadrzędne uznaliśmy zdrowie ogółu. Liczymy na zrozumienie ze strony wystawców, oraz wszystkich, którzy planowali wizytę na targach. Dołożymy wszelkich starań, aby edycja targów w nowym terminie była równie atrakcyjna – czytamy na zakończenie komunikatu Targów Kielce.

Przemysłowa Wiosny w 2020 r. stanie się Przemysłową Jesienią, a planowany nowy termin wydarzenia to 22-24 września 2020 r.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę